Pościel bez prasowania – zaoszczędź swój czas

0

Kupując nowy komplet pościeli bierzemy pod uwagę wiele czynników, rodzaj materiału, rozmiar, kolor oraz wzór, cenę oraz łatwość konserwacji materiału. W dobie ciągłego braku czasu chcemy aby otaczające nas produkty były praktyczne, prasowanie pościeli praktyczne nie jest, za to jest bardzo czasochłonne, kto choć raz prasował pościel dobrze wie że eliminacja tej czynności przyniosłaby nam wiele komfortu. Na nasze szczęście istnieją pościele, których nie musimy prasować. Jeśli jesteś ciekawa, które komplety nie wymagają prasowania zapraszamy do lektury.

Pościel bez prasowania – kilka propozycji

Komplety, których nie trzeba prasować to znaczne ułatwienie zwłaszcza gdy nie posiadamy zbyt dużo czasu lub nie mamy zbyt wiele miejsca w mieszkaniu aby rozkładać deskę do prasowania. Na rynku istnieje kilka rodzajów pościeli, które wystarczy wyprać i wysuszyć, będą od razu gotowe do ponownego użytku.

  • Pościel z kory, to pozycja numer jeden. Kora staje się powoli tradycją w Polskich sypialniach, wykonana jest najczęściej z naturalnej bawełny, nadaje się do używania przez cały rok. Jej cechą charakterystyczną jest pofałdowana powierzchnia przypominająca gofra. Kora dostępna jest w wielu ciekawych wzorach, możesz znaleźć komplety zdobione w tradycyjne kwiatowe wzoru lub modne i nowoczesne zdobienia geometryczne.
  • Pościel jersey, w odróżnieniu od kory jest to dzianina a nie tkanina. Dzianina produkowana jest tylko z jednej nici, posiada gładką powierzchnię i jest elastyczna. Jersey jest delikatny dla skóry, wykonywany z bawełny zapewnia komfortowy sen. Pościel nie wymaga prasowania, w przypadku gdyby pojawiły się małe zagniecenia powinny zniknąć podczas suszenia na sznurku.
  • Pościel frotte to kolejna propozycja dla osób chcących zaoszczędzić swój czas, komplet posiada pętelkową powierzchnię, wykonywana jest z bawełny z dodatkiem poliestru co znacznie zwiększa jej wytrzymałość. Frotte często wykorzystywany jest do produkcji pościeli oraz prześcieradeł.
  • Pościel flanelowa, co prawda ten materiał się delikatnie gniecie jednak proces prasowania przebiega w bardzo szybki sposób, jeśli jednak pojawią się zagniecenia możesz użyć triku polegającego na rozwieszeniu pościeli na sznurku tak aby swobodnie z niego zwisała, pod ciężarem wszelkie zagniecenia powinny zniknąć. Taki komplet dedykowany jest na zimowy okres roku a ilość dostępnych wzorów sprawi, że nie będzie problemu z dopasowaniem jej do wnętrza, przykładowe wzornictwo https://i-posciel.pl/posciel-flanelowa-flanela

Jak uniknąć zagnieceń na pościeli?

Zamiast prasować najlepiej uniknąć zagnieceń na pościeli. W jaki sposób to zrobić? Istnieje kilka przydatnych trików, dzięki, którym możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia zagnieceń. Podczas prania staraj się ustawić wirowanie na niską moc lub w ogóle z niego zrezygnuj. Po zakończeniu prania wyjmij pościel od razu z bębna pralki i rozwieś na sznurku w taki sposób aby materiał swobodnie z niego zwisał, nie przewieszaj pościeli przez sznurek, przypnij jedną krawędź materiału do sznurka za pomocą klamerek, zagniecenia pod wpływem ciężarku tkaniny powinny zniknąć. Jeśli po wysuszeniu zagniecenia są nadal widoczne możesz spryskać takiej miejsce wodą, rozciągnąć zagniecenie i wysuszyć suszarką, pamiętaj aby nie ustawiać suszarki na pełną moc, zbyt gorące powietrze może uszkodzić włókna.

Źródło https://i-posciel.pl