Jak urozmaicić kawę?

0

Chcesz przyrządzić pyszną kawę jak z prawdziwej kawiarni? Zastanawiasz się, jakie dodatki dodać do napoju pobudzającego, aby zachwycić swoich gości? Poznaj produkty, które sprawią, że kawowa esencja stanie się jeszcze bardziej wyrazista, a zwykła czarna kawa zamieni się w wyśmienity deser.  

Jak parzyć kawę?

Pierwszą kwestią, która jest niezwykle ważna w trakcie parzenia kawy, jest sposób jej przygotowywania, a także rodzaj wykorzystanej mieszanki. Do uzyskania wyjątkowego napoju pobudzającego, który zachwyci zarówno swoim smakiem, jak i działaniem, potrzebna jest wysokiej jakości kawa ziarnista. Wykorzystanie produktów sprowadzanych od sprawdzonych producentów sprawia, że przygotowywany w domu napój ma smak i aromat niczym z prawdziwej włoskiej kawiarni. Najlepiej wybierać cenione na całym świecie marki, które są dostępne nie tylko dla profesjonalnych baristów, ale i osób, które chcą przygotować pobudzający napar we własnym zaciszu domowym. 

Poza tym, że istotny jest wybór wysokiej jakości kawy, warto pamiętać, że do uzyskania aromatycznego napoju najlepiej jest wykorzystać świeżo zmielone ziarna. Kawa kupiona w całości i rozdrobniona profesjonalnym młynkiem tuż przed rozpoczęciem parzenia umożliwia wydobycie z ziaren najwięcej walorów smakowych. Istotny jest również sprzęt, wykorzystywany do przygotowywania napoju. Tak jak w przypadku kawy, powinien on charakteryzować się najwyższą jakością. 

Jakie są najlepsze dodatki do kawy? 

Osoby, którym znudziła się już zwykła czarna kawa, bardzo często sięgają po rozmaite dodatki do pobudzającego napoju. Pozwalają one podkreślić smak esencji, a także urozmaicić go innym, ciekawym aromatem. Dodatki te bardzo często stosowane są w kawiarniach i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na ich wykorzystanie w domowej kuchni. 

Bita śmietana

Bita śmietana to królowa dodatków do kawy. Jest ona przygotowywana na bazie śmietanki i cukru pudru. Dzięki niej pobudzający napój staje się pysznym deserem, który może być spożywany na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Aby przygotować bitą śmietanę, najlepiej wykorzystać dobrze schłodzony produkt. Dzięki temu śmietanka szybciej się ubije i będzie idealnie gładka i puszysta. Taki dodatek wystarczy umieścić na samej górze filiżanki z kawą, dzięki czemu esencja zyska nie tylko lepszy smak, ale i wygląd! 

Syrop smakowy 

Syropy smakowe to dodatki, które wykorzystywane są bardzo często w lokalach gastronomicznych. Produkty pozwalają na przygotowanie kaw w rozmaitych smakach w zależności od preferencji klientów. Słodki syrop sprawia, że napój pobudzający staje się słodszy lub bardziej wyrazisty. W sezonie jesiennym najczęściej wykorzystywanymi dodatkami tego rodzaju są syropy dyniowe i cynamonowe. Dzięki nim możliwe jest przygotowanie popularnej pumpkin spice latte. Słodkie dodatki w tych i różnych innych smakach można znaleźć w sklepie Cafe Silesia.  

Alkohol

Dodanie alkoholu do kawy to dość mało popularne rozwiązanie. Jest to jednak idealna opcja na rozgrzanie się podczas jesiennych i zimowych dni. Tzw. irish coffee przygotowywana jest za pomocą wysokiej jakości rumu oraz espresso z dodatkiem mleka. Taka kawa może pełnić nie tylko rolę pobudzającej napoju, ale i pysznego drinka na przyjęciu ze znajomymi. 

Trzy wyżej wymienione opcje to najbardziej popularne dodatki do kawy. Na rynku dostępne są również inne propozycje. Warto zaopatrzyć się w kilka takich produktów. Duży wybór w szafce kuchennej sprawi, że popołudniową kawę będzie można przygotować dokładnie w taki sposób, na jaki ma się akurat ochotę.