Depilacja laserowa – od czego zależy jej skuteczność?

0

Usuwanie zbędnego owłosienia z powierzchni ciała może być wykonywane na różne sposoby. Popularne jest golenie maszynką czy stosowanie plastrów z woskiem. Jednak to depilacja laserowa przynosi najbardziej trwałe efekty, które gołym okiem zauważalne są już po wykonaniu jednego zabiegu. Jak przygotować się do zabiegu oraz kiedy lepiej z niego zrezygnować?

Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu?

Skuteczność depilacji laserowej zależy w dużym stopniu od sprzętu, jaki znajduje się w gabinecie kosmetycznym, od kwalifikacji personelu przeprowadzającego zabieg, a także od samego przygotowania osoby, która będzie się takiemu zabiegowi poddawać. Chcąc by depilacja laserowa była jak najbardziej skuteczna i trwała, to warto przygotować się do zabiegu w odpowiedni sposób. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby umówić się wcześniej na konsultację i przeprowadzić próbę laserową, tak by sprawdzić reakcję organizmu na wiązkę promieni laserowych. Sporadycznie zdarzają się bowiem przypadki, w których okazuje się, że ktoś bardzo źle reaguje na promienie wysyłane przez laser i wówczas z zabiegu lepiej jest zrezygnować. Bezpośrednie przygotowanie do zabiegu obejmuje ogolenie wybranej partii ciała, na której ma zostać przeprowadzany zabieg. Istotne jest to, aby do usunięcia włosków użyć maszynki do golenia. Przed zabiegiem laserowym nie można włosków wyrywać. Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy zabiegów laserowych jest niezwykle skuteczne i to w przypadku różnych części ciała. Sprawdzi się doskonale zarówno na nogach, pośladkach, brzuchu czy też na plecach. Z takiego zabiegu mogą skorzystać zarówno panie, jak i panowie – wszyscy będą zadowoleni.

Kiedy lepiej odłożyć w czasie zabieg depilacji laserowej?

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, tak i przy depilacji laserowej, bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża. W trosce o bezpieczeństwo rozwijającego się w łonie matki malucha specjaliści zalecają, aby depilacja laserowa odbyła się już po okresie ciąży i karmienia piersią. Warto także o innych dolegliwościach, które sprawiają, że zabieg nie jest zalecany. Wśród nich można wymienić choroby, w których leczeniu stosowana jest kuracja antybiotykowa, a także wrodzone lub nabyte bielactwo czy łuszczyca skóry. Przed wykonywaniem zabiegu depilacji laserowej warto także zrezygnować z intensywnego opalania się, stosowania kremów zawierających retinol czy spożywania ziół o działaniu uwrażliwiającym na światło. 

Depilacja laserowa jest dostępna w wielu gabinetach w Krakowie, Warszawie i innych dużych miastach. Coraz częściej można ją również wykonać w mniejszych miejscowościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj