Meble narożne do małej kuchni

0

Kuchnia stanowi serce naszego domu. Co zrobić, gdy kuchnia jest mała? Jak urządzić kuchnię o niewielkim metrażu? Jak wybrać meble do kuchni w bloku? Takie lub podobne rozterki spędzają Ci sen z powiek, a możliwe, że jest droga, która pozwoli Ci stworzyć piękną i funkcjonalną kuchnię mimo okrojonej przestrzeni. Meble narożne do małej kuchni to sposób na maksymalne zagospodarowanie dostępnego miejsca. Sprawdź, czy okażą się dobrym wyborem do Twojej kuchni.

Meble narożne w kształcie litery L

Mała, rzekomo nieustawna kuchnia może stać się pięknym, wygodnym oraz efektywnym pomieszczeniem jeżeli odpowiednio przystosujesz meble kuchenne. Decydującym elementem aranżacyjnym jest zestaw mebli narożnych w kształcie litery L, ponieważ to właśnie to ustawienie pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Połączenie szafek stojących z szafkami wiszącymi zapewni Ci dużo przestrzeni do przechowywania produktów spożywczych oraz niezbędnych sprzętów i przyborów kuchennych. Duża powierzchnia do przechowywania jest w szczególności istotna, gdy nie posiadamy samodzielnego pomieszczenia, które mogłoby chociaż częściowo służyć jako spiżarnia. Kuchenne szafki narożne w kształcie litery L znakomicie wpasowują się w układ pomieszczenia zajmując cały róg, dzięki czemu korzystasz maksimum dostępnej przestrzeni. Kolejną zaletą mebli narożnych do kuchni jest komfortowy blat, którego połączenie pod kątem prostym zapewni Ci wygodne oraz proste sporządzanie posiłków.

Duży blat kuchenny to zdecydowany plus takiego rozwiązywania, ponieważ ponadto może optycznie powiększyć przestrzeń, dzięki czemu mała kuchnia będzie wydawać się większa. Wybierając meble narożne do małej kuchni warto również zastanowić się nad zabudową sprzętów AGD – podtrzymanie ciągłości kuchennego blatu pokaźnie poprawi wynik wizualny całej aranżacji. Warto również podkreślić, że urządzając małą kuchnię z wykorzystaniem zestawu mebli narożnych, zyskujesz w ten sposób wolne miejsce po przeciwległej ścianie. Takie ułożenie mebli kuchennych pozwala na bezproblemowe ustawienie stołu, przy którym można suwerennie spożywać przygotowane w kuchni posiłki.

Drewno w małej kuchni

Wybierając do małej kuchni zestaw szafek w kształcie litery L bardzo dobrze sprawdzi się ponadczasowe drewno. Bogaty wachlarz dostępnych obecnie wybarwień drewna sprawia, że znajdziesz meble kuchenne, które spełnią Twoje oczekiwania również pod względem estetycznym. Jasne odcienie drewna świetnie sprawdzą się, gdy mieszkanie lub dom urządzasz w nowoczesnym lub skandynawskim stylu, ponieważ wspaniale rozjaśnią pomieszczenie i staną się nawiązaniem do pozostałych aranżacji.

Meble narożne utrzymane w kolorystyce ciemniejszych odcieni drewna, to doskonały wybór, gdy zależy Ci na urządzeniu kuchni w stylu klasycznym, a nawet industrialnym. Drewniany blat oraz fronty szafek kuchennych wyglądają niepowtarzalnie oraz ponadczasowo. Poszukując designerskich rozwiązań do małej kuchni warto rozważyć wybór szafek wiszących utrzymanych w innej kolorystyce niż dolne. Takie połączenie pozwoli Ci na stworzenie pięknej i oryginalnej aranżacji kuchni w kształcie litery L.

Nowoczesne meble narożne w małej kuchni

Wybierając nowoczesne meble do małej kuchni warto zwrócić uwagę na stronę wizualną, ponieważ odpowiednio dopasowując kolorystykę, możesz w łatwy sposób optycznie powiększyć wnętrze. Kuchnia w stylu nowoczesnym to zazwyczaj białe meble z frontami w wysokim połysku utrzymane w stylu minimalistycznym wykorzystującym prostą bryłę bez zbędnych zdobień. Jednakże w tym miejscu chcielibyśmy podkreślić, że aranżacja białej kuchni może na dłuższą metę okazać się uciążliwa.

Chcąc utrzymać elegancki, nowoczesny styl warto rozważyć połączenie bieli z drewnem, które ociepli małą kuchnię i doda jej przytulnej atmosfery. Kolorystyka drewna jest bardzo szeroka i bez problemu dopasujesz ją do indywidualnych upodobań, czy też stylu mebli w pozostałych pomieszczeniach. Wybierając meble do kuchni w kształcie litery L pojawiają się coraz częściej kontrastowe połączenia różnych odcieni szarości z bielą lub drewnem. Takie zestawienie wprowadza sprawi, że aranżacja wygląda niepowtarzalnie, lecz zdecydowanie polecamy je do nieco większych pomieszczeń.

Komfort i wygoda w małej kuchni

Wybierając meble narożne do małej kuchni możesz mieć pewność, że zapewnisz sobie możliwość korzystania z tego pomieszczenia. Planując ustawienie pojedynczych sprzętów oraz szafek kuchennych warto mieć na uwadze pewne sugestie wykorzystywane przez projektantów – ustalenie osobnych stref w kuchni oraz uformowanie tzw. trójkąta roboczego. Decydując o wyborze szafek kuchennych należy o tym pamiętać, ponieważ dobrze zaaranżowana kuchnia, to kuchnia, w której wszystko jest pod ręką, a zarazem gwarantuje przestrzeń do swobodnego poruszania się i przygotowywania wyśmienitych dań.

Meble narożne w kształcie litery L to odwieczny wybór. Urządzając kuchnię przy wykorzystaniu gotowych zestawów szafek narożnych zyskujesz ogromną oszczędność czasu, ponieważ wszystkie elementy są ze sobą odpowiednio spasowane oraz przystosowane do metrażu pomieszczenia. Producenci mebli kuchennych mają na uwadze, że wiele osób staje przed wyzwaniem urządzenia niedużej kuchni w bloku, dlatego dbają, by dostępne meble narożne spełniały jak najwięcej oczekiwań, w tym również Twoich.