Nie wiesz, jak wybrać hamak ogrodowy? Podpowiadamy!

0

Szukasz sposobu na przyjemny odpoczynek na świeżym powietrzu? W takim razie zaopatrz się w hamak ogrodowy – leżenie w nim odpręża, a delikatne bujanie relaksuje i uspokaja, pozwalając na odstresowanie się po ciężkim dniu. Jeżeli zastanawiasz się nad jego zakupem, a nie wiesz, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę – koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy w nim, jak wybrać najlepsze hamaki ogrodowe.

Na co zwracać uwagę przy wyborze hamaków ogrodowych?

Jak z pewnością udało Ci się zaobserwować, wybór hamaków ogrodowych jest naprawdę ogromny. To sprawia, że zakup tego najlepszego i dostosowanego do wszystkich Twoich potrzeb jest niełatwym zadaniem. Chcemy jednak je ułatwić, dlatego zebraliśmy listę istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Ustal, kto będzie korzystał z hamaka

W pierwszej kolejności musisz ustalić, kto tak właściwie będzie korzystał z hamaka. Jeżeli masz dzieci, z całą pewnością nie odmówią sobie tego przyjemnego odpoczynku, co również warto wziąć pod uwagę. Zupełnie inne wymiary powinien mieć hamak przeznaczony dla maluchów, inne zaś ten dla osób dorosłych.

Dla dzieci wystarczy mniejszy 2,5-metrowy hamak o szerokości 1,2 metra. Z kolei długość modelu przeznaczonego dla dorosłych nie powinna być mniejsza niż 3,5 metra, a jego szerokość 1,3 metra. A może planujecie rodzinny odpoczynek? W takim razie dobrym wyborem będą grubo plecione hamaki ogrodowe, które pomieszczą więcej niż jedną osobę.

Wybierz rodzaj hamaków ogrodowych

Jak się okazuje, hamaki różnią się nie tylko pod względem wyglądu i wielkości – występują w kilku rodzajach różniących się m.in. konstrukcją. Największą popularnością cieszą się modele z drewnianymi drążkami. To właśnie te elementy umieszczone po obu końcach materiału sprawiają, że staje się bardziej rozciągnięty. To z kolei ułatwia wchodzenie i schodzenie z niego zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Innym rodzajem są fotele hamakowe. Są to 1-osobowe wiszące fotele, które posiadają dość sztywne oparcie, przez co mylone są z huśtawką. Taki hamak możesz umieścić na stelażu, a nawet na solidnej gałęzi – co jest sporym ułatwieniem, gdyż do montażu nie musisz szukać dwóch podpór.

Co jeszcze powinno wyróżniać dobrze dobrany hamak?

Hamak ogrodowy przede wszystkim musi być trwały, solidny oraz wykonany z materiałów, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Tylko wtedy nie będziesz musiał chować swojego sprzętu za każdym razem, gdy zerwie się mocniejszy wiatr lub zacznie padać deszcz. Materiał powinien być także przyjazny dla skóry i przewiewny, dzięki czemu korzystanie z hamaka nawet podczas upalnych dni będzie niezwykle komfortowe.