Deskorolki kompletne czy składane? Sprawdzamy, które są lepsze!

0

Jeżeli dopiero planujesz rozpoczęcie swojej przygody z jazdą na desce, musisz dokonać wyboru najlepszego sprzętu. Możesz skorzystać z dwóch rozwiązań: zdecydować się na zakup deskorolki kompletnej lub też złożyć ją samodzielnie od podstaw. Która z nich będzie lepsza? Co przemawia na korzyść każdej z nich? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania!

Deskorolki kompletne – czyli jakie?

Czym tak właściwie różni się deskorolka kompletna od składanej? Już tłumaczymy! Ten rodzaj można nazwać także deskorolką fabryczną, czyli taką, która montowana jest przez producenta. Jest to najprostsze, a zarazem najbezpieczniejsze rozwiązanie zwłaszcza dla osób początkujących – nie ma wówczas ryzyka, że coś źle skręcisz, niewłaściwie złożysz lub nieodpowiednio dobierzesz poszczególne części.

Deskorolki kompletne to sprzęty, które gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę. Ich złożeniem zajmują się wyłącznie profesjonaliści, czyli osoby mające niezbędne umiejętności i kwalifikacje do tego typu prac. Możesz więc mieć pewność, że wszystkie elementy zostały właściwie dobrane i złożone w najlepszy możliwy sposób. Dużym atutem tego rodzaju deskorolki jest także jej cena, gdyż w większości przypadków kosztuje dużo mniej niż ta, którą należy złożyć od podstaw.

Czym jest deskorolka składana?

Jak sama nazwa wskazuje, ta deskorolka jest samodzielnie montowana i składana z poszczególnych części. Oznacza to, że oddzielnie kupujesz elementy, które potem w odpowiedni sposób ze sobą mocujesz. To daje Ci możliwość stworzenia dokładnie takiego modelu, o jakim marzysz i który spełnia wszystkie Twoje wymagania. Jak już jednak zdążyliśmy wspomnieć, istnieje pewne ryzyko, jeśli jesteś osobą początkującą, że deskorolka zostanie niewłaściwie zamontowana. Wówczas mogą spotkać Cię przykre konsekwencje, w tym także zdrowotne.

Czy w takim razie w ogóle nie korzystać ze składanych desek? Oczywiście, że tak! Warto jednak tę przyjemność zostawić sobie na później – kiedy już nabierzesz odpowiedniej wprawy i doświadczenia, a skateboarding przestanie mieć przed Tobą swoje tajemnice. Wówczas będziesz musiał dokonać zakupu niezbędnych części takich jak m.in.:

– deck, czyli blat,

– grip,

– trucki,

– podkładki pod trucki,

– kółka,

– łożyska,

– śruby montażowe,

– gumki.

Jak widzisz, jest ich całkiem sporo, dlatego potrzebna jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie, dzięki którym skomponujesz deskę Twoich marzeń. Na wcześniejszym etapie dobrym wyborem będzie kompletna, złożona już deskorolka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj