Deskorolki kompletne czy składane? Sprawdzamy, które są lepsze!

0

Jeżeli dopiero planujesz rozpoczęcie swojej przygody z jazdą na desce, musisz dokonać wyboru najlepszego sprzętu. Możesz skorzystać z dwóch rozwiązań: zdecydować się na zakup deskorolki kompletnej lub też złożyć ją samodzielnie od podstaw. Która z nich będzie lepsza? Co przemawia na korzyść każdej z nich? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania!

Deskorolki kompletne – czyli jakie?

Czym tak właściwie różni się deskorolka kompletna od składanej? Już tłumaczymy! Ten rodzaj można nazwać także deskorolką fabryczną, czyli taką, która montowana jest przez producenta. Jest to najprostsze, a zarazem najbezpieczniejsze rozwiązanie zwłaszcza dla osób początkujących – nie ma wówczas ryzyka, że coś źle skręcisz, niewłaściwie złożysz lub nieodpowiednio dobierzesz poszczególne części.

Deskorolki kompletne to sprzęty, które gwarantują bezpieczną i komfortową jazdę. Ich złożeniem zajmują się wyłącznie profesjonaliści, czyli osoby mające niezbędne umiejętności i kwalifikacje do tego typu prac. Możesz więc mieć pewność, że wszystkie elementy zostały właściwie dobrane i złożone w najlepszy możliwy sposób. Dużym atutem tego rodzaju deskorolki jest także jej cena, gdyż w większości przypadków kosztuje dużo mniej niż ta, którą należy złożyć od podstaw.

Czym jest deskorolka składana?

Jak sama nazwa wskazuje, ta deskorolka jest samodzielnie montowana i składana z poszczególnych części. Oznacza to, że oddzielnie kupujesz elementy, które potem w odpowiedni sposób ze sobą mocujesz. To daje Ci możliwość stworzenia dokładnie takiego modelu, o jakim marzysz i który spełnia wszystkie Twoje wymagania. Jak już jednak zdążyliśmy wspomnieć, istnieje pewne ryzyko, jeśli jesteś osobą początkującą, że deskorolka zostanie niewłaściwie zamontowana. Wówczas mogą spotkać Cię przykre konsekwencje, w tym także zdrowotne.

Czy w takim razie w ogóle nie korzystać ze składanych desek? Oczywiście, że tak! Warto jednak tę przyjemność zostawić sobie na później – kiedy już nabierzesz odpowiedniej wprawy i doświadczenia, a skateboarding przestanie mieć przed Tobą swoje tajemnice. Wówczas będziesz musiał dokonać zakupu niezbędnych części takich jak m.in.:

– deck, czyli blat,

– grip,

– trucki,

– podkładki pod trucki,

– kółka,

– łożyska,

– śruby montażowe,

– gumki.

Jak widzisz, jest ich całkiem sporo, dlatego potrzebna jest specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie, dzięki którym skomponujesz deskę Twoich marzeń. Na wcześniejszym etapie dobrym wyborem będzie kompletna, złożona już deskorolka.