Zegarek damski – jak wybrać najlepszy?

0

Kobiety zazwyczaj mają nieco inne kryteria doboru zegarków. Nic dziwnego, ponieważ wybierają zwykle klasyczne, niewielkie modele, które są uniwersalne i pasują do każdej stylizacji – zarówno eleganckiej, jak i sportowej. Zdaniem większości kobiet dobry zegarek powinien przede wszystkim mieć subtelny design. Dodatkowe funkcje bardzo często schodzą tutaj na dalszy plan, a oceniana jest wielkość tarczy oraz kolor paska.

Zegarek damski – asortyment modeli

Chociaż panie stawiają głównie na klasyczne zegarki, na rynku znajdziemy naprawdę wiele ciekawych i nowoczesnych modeli. Warto zdecydować się na zegarek damski, który będzie trwały i jednocześnie będzie wpisywał się we współczesne trendy. Bardzo ważne w wyborze damskiego zegarka jest to, czy zdecydować się na zegarek na pasku, czy na bransolecie. Jeśli nasz nadgarstek jest niewielki, pasek sprawdzi się zdecydowanie lepiej, ponieważ możemy go dowolnie regulować i dorabiać dziurki. Z bransoletą przedsięwzięcie to będzie bardziej skomplikowane, a i tak może okazać się, że nie pasuje ona do naszej szczupłej ręki. Poza wyglądem powinnyśmy zwrócić uwagę na jego trwałość. Ważne jest, by wybrany przez nas model służył nam bezawaryjnie przez wiele lat. Jedną z lepszych propozycji jest postawienie na klasyczne zegarki kwarcowe zasilane baterią.

Chcąc dobrać nie tylko piękny, ale również trwały zegarek damski, dobrze będzie postawić na urządzenie wyposażone w szkiełko szafirowe. To najbardziej odporny na zarysowania materiał, jednak ma on również poważną wadę – jest kruchy. Dlatego wybór zegarka, który wydaje się odporny na zarysowania, nie zwalnia nas z dbania o niego. Warto uważać tutaj głównie na uderzenia, które w efekcie mogą wyszczerbić szkiełko naszego urządzenia. Jeśli jesteśmy dość aktywne, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się szkło mineralne utwardzane.

Wielkość tarczy w zegarkach dla kobiet

Zastanawiając się nad tym, jaki będzie idealny zegarek damski, warto zwrócić uwagę na wielkość tarczy. Jest ona oczywiście kwestią indywidualną, ponieważ każda kobieta ma inny obwód nadgarstka oraz inne upodobania. Mimo wszystko mówi się o tym, że koperta nie powinna być szersza niż 38 mm i nie grubsza niż 4 mm. Taki rozmiar na pewno zmieści się pod mankietem koszuli lub rękawem bluzki. Dlatego jeśli szukamy zegarka na każdą okazję, nie warto przesadzać z jego rozmiarem. Pamiętajmy o tym, że im większy zegarek, tym również cięższy, co nie każdemu przypadnie do gustu i może powodować pewien dyskomfort.