Home LifeStyle Jakie pielęgnować włosy i twarz mężczyzny?

Jakie pielęgnować włosy i twarz mężczyzny?

0

Panowie, czy wiecie jak ważna jest pielęgnacja brody oraz włosów? W poniższym artykule znajdziecie informacje, a propos polecanych produktów, które przy regularnym stosowaniu wpłyną pozytywnie na Twój męski wizerunek.

Jak zadbać o prawidłowy poziom nawilżenia włosów u mężczyzn?

Do najczęściej stosowanych składników, które pomagają w okiełznaniu niesfornego zarostu są m.in.: masło shea, wosk pszczeli, masło kakaowe. Wszystkie te składniki mają mocne działanie nawilżające. Jeżeli masz brodę to wiesz, że jest ona warstwą chroniącą przed działaniem czynników zewnętrznych tj. warstwą ochronną. Jednak przez to też łatwo może dojść do pogorszenia kondycji włosów brody. Idealny balsam do brody daje dogłębne nawilżenie i włosy brody są miękkie oraz lśniące. 

Balsam chroni brodę, przed takimi czynnikami jak promienie słoneczne. Najlepszy balsam spowoduje, że broda jest tj. otoczona warstwą ochronną na cały dzień.

Jakich produktów używać do pielęgnacji brody?

Kosmetyki do brody i wąsów są coraz bardziej popularne i ogólnodostępne. W większości przypadków produkty mają przyjemny zapach, który po nałożeniu balsamu jest lżejszy, ale wciąż się utrzymuje.

Do dbania o ukształtowanie zarostu odpowiedzialne są nie tylko balsamy, ale i akcesoria. Grzebienie i kartacze do brody nie tylko zadbają o kondycję brody, ale i wpłyną na ukrwienie cebulek włosów. Balsamy są dopełnieniem tej pielęgnacji. Innym produktem jest olejek do brody, który ma za zadanie odżywić dogłębnie włosy. Olejki również mogą chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i nawilżają przez długi czas.  Z takim zestawem każdy pan zadba o swój męski wizerunek. Na pierwsze zakupy np. olejków często zachęca klientów barber. Pomoże znaleźć produkt – taki którego szukasz. 

Balsamy do brody balsamy woskowe – jakie wybrać?

Balsamy do brody mogą mieć kilka zasadniczych rodzajów. Wybierając balsam do brody możesz wybrać:

  • balsam do brody na bazie wody – nawilża i odżywia brodę oraz pozwala jej zdrowo rosnąć,
  • balsam do brody na bazie wosku – cięższy, ułatwi układanie brody, dodatkowo odżywia ją,
  • balsam do brody na bazie maseł roślinnych – nawilża i odżywia, pomaga dodatkowo w stylizowaniu zarostu i nadaje mu pożądany kształt.

Co ważne, jeżeli będziesz stosować balsam wg regularnego stosowania, pozytywny efekt będzie widoczny gołym okiem. Przy używaniu balsamu powinny Ci się pojawiać trzy skojarzenia: skuteczność, naturalność i przyjemność stosowania. Produkty występują w różnych pojemnościach. Wśród kosmetyków dla brodaczy można znaleźć produkty o delikatnych i bardziej bogatych konsystencjach.

Panowie, jak wy pielęgnujecie swój zarost? Jakie kosmetyki używacie?

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

NO COMMENTS

Exit mobile version