Home LifeStyle Pierwszy tatuaż – co warto wiedzieć przed jego wykonaniem?

Pierwszy tatuaż – co warto wiedzieć przed jego wykonaniem?

0

Tatuaż jest obecnie bardzo popularną formą ozdabiania ciała. Skąd wiedzieć, że na pewno go chcemy i jak przygotować się do wizyty u tatuażysty?

  1. Pierwszy tatuaż – jak znaleźć dobrego artystę?
  2. Czy tatuaże mają znaczenie?
  3. O czym pamiętać przed wykonaniem tatuażu?

Pierwszy tatuaż – jak znaleźć dobrego artystę?

Chęć posiadania tatuażu jest dzisiaj nie tylko bardzo powszechna, ale też nikogo nie dziwi widok kolorowego wzoru na ciele. Na przestrzeni lat tatuaże straciły negatywne znaczenie, co pozwala nam na nieskrępowane ozdabianie swojej skóry w taki sposób, w jaki tylko chcemy. Należy jednak pamiętać, że wykonany obraz pozostanie z nami na całe życie – a przynajmniej na znaczącą jego część – w związku z czym powinniśmy zadbać o to, by nam się podobał. Wybierając swojego tatuatora należy zwrócić uwagę nie tylko na to, aby była to osoba doskonale znająca się na swoim rzemiośle, ale też aby jej styl rysowania i tworzenia designu był w naszych oczach atrakcyjny i nam odpowiadał. Do najlepszych tatuatorów często trzeba czekać w długiej kolejce, jednak zdecydowanie warto to zrobić.

Czy tatuaże mają znaczenie?

Co do zasady tatuaż nie musi mieć żadnego znaczenia, ani tego „oficjalnego”, ani tego dla nas. Możemy ozdobić swoje ciało dowolnymi wzorami, tak długo jak się nam podobają. Na przestrzeni lat jednak niektóre wzory zyskiwały większą i mniejszą popularność, a z tym także pewnego rodzaju znaczenie. Jeżeli chcemy wykonać taki motyw na swoim ciele – lub też interesuje nas wykorzystanie we wzorze języka, którego nie znamy – powinniśmy się dwa razy zastanowić i upewnić, że dokładnie taką pracę chcemy mieć na skórze. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: tattooartist.pl/artykuly/inspiracje/tatuaz-wilk-co-oznacza-zobacz-najciekawsze-tatuaze-z-wilkiem-wykonane-przez-polskich-tatuazystow/.

O czym pamiętać przed wykonaniem tatuażu?

Do wykonania tatuażu powinniśmy przygotować się w dwójnasób. Z jednej strony musimy znaleźć pasującego nam artystę, a także nastawić się emocjonalnie na sam proces tatuowania. Na tym etapie warto również zastanowić się ponownie, czy na pewno chcemy mieć tatuaż. Z drugiej powinniśmy także zadbać o nasze ciało: dobrze nawilżona skóra jest lepszym „płótnem” dla tatuatora i lepiej przyjmuje tusz. Warto zadbać o jej stan na około tydzień przed umówioną sesją. Na 48 godzin przed wizytą w salonie powinniśmy także powstrzymać się od spożywania alkoholu. Jeżeli tatuaż jest duży, dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą lekkiej przekąski, abyśmy mogli zaspokoić głód w trakcie pracy tatuatora.

NO COMMENTS

Exit mobile version