Home Kultura i Sztuka Instrumenty Roland w ciągłym rozwoju

Instrumenty Roland w ciągłym rozwoju

0

Firma Roland nie od dziś zajmuje się produkcją elektronicznych instrumentów muzycznych. Japońskie przedsiębiorstwo w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia i ani myśli o zaprzestaniu swojej działalności. Jej produkty są wysoko cenione przez zajmujących się muzyką profesjonalistów, gdyż są one najwyższej jakości na rynku. Ponadto cechuje je dobry stosunek ceny do jakości wykonania. Roland produkuje takie instrumenty, jak gitary czy basy, instrumenty klawiszowe, perkusyjne i wiele innych. W zanadrzu posiadają także niemały zapas akcesoriów, który przyda się niejednemu muzykowi.

Popularne instrumenty Roland

W 1978 roku pojawił się JUPITER-4, syntezator który wyznaczył szczyt rozwoju firmy. Aktualny model, Jupiter-Xm doskonale oddaje progres firmy i kontynuuje tradycję zaskakując swą niezawodnością i jakością wykonania. Łączy historyczny produkt Rolanda z rewolucyjnym systemem Syntezy ZEN-Core. Dzięki temu z łatwością tworzy potężne brzmienia, które zapadają w pamięć na długo. Do popularnych instrumentów Roland zaliczyć można także serię Fantom-X, czyli muzyczną stację roboczą, która powstała w 2004 roku, a aktualnie przeżywa swój rozkwit w kolejnych egzemplarzach. To narzędzie zarówno do występów na scenie, jak i do produkcji dźwięku w pracy profesjonalisty. Integracja z komputerem wspiera intuicyjne i naturalne używanie sprzętu, przy wykorzystaniu jego najlepszych możliwości. Fakt, że został on stworzony z najlepszych klawiatur, tylko poprawia jego ogólną ocenę. Inne popularne instrumenty Roland to cyfrowe pianina, cyfrowe instrumenty dęte i wiele innych.

Profesjonalne gitary

Instrumenty Roland to także profesjonalne gitary. Zaliczyć można do nich gitary elektryczne, klasyczne i elektroklasyczne, akustyczne czy elektroakustyczne, a także basowe. Ponadto w magazynie można odnaleźć także basy akustyczne i elektroakustyczne, a także zbierające żniwa popularności ukulele, wzmacniacze i inne akcesoria potrzebne muzykowi. Tak jak wszystkie instrumenty Roland, gitary tworzone są w oparciu o najnowsze technologie, wychodząc naprzeciw najśmielszym oczekiwaniom klientów. Warto skupić się także na japońskich wzmacniaczach, które wydobywają z siebie legendarne brzmienia przy zastosowaniu innowacyjnej technologii. Dostępne są w różnych rozmiarach i o różnej mocy tak, że klient może wybrać dokładnie taki model, na jakim mu zależy. Konkurencja nie jest się w stanie mierzyć z instrumentami Roland, które z każdym rokiem coraz bardziej ewoluują, zaspokajając potrzeby kolejnych pokoleń. I tak będzie jeszcze przez wiele lat, biorąc pod uwagę prężny rozwój firmy.

NO COMMENTS

Exit mobile version