Pielęgnacja włosów w okresie jesienno-zimowym

0

Źródłem zdrowych i pięknych włosów jest prawidłowa pielęgnacja, która wpływa na kondycję zarówno samych włosów, jak i skóry naszej głowy.

Zapewne każdy z nas, przynajmniej raz w życiu spotkał się z nieprzyjemnymi dolegliwościami jakie powstają na skutek nieprawidłowej pielęgnacji włosów tj.: suche łamliwe włosy, łupież, rozdwojone końcówki,  nadmierne przetłuszczanie, wypadanie włosów – jednak nie wszyscy wiemy jak sobie z nimi radzić. Czasem rozwiązanie bywa naprawdę proste, wystarczy przestrzegać zasad prawidłowej pielęgnacji. Jednak bywa, że nieodpowiednia pielęgnacja lub źle dobrane kosmetyki prowadzą do poważnych konsekwencji w postaci różnego rodzaju chorób skóry głowy. Dlatego warto przestrzegać zasad zarówno codziennej, jak i sezonowej pielęgnacji włosów.

Codzienna pielęgnacja włosów:

1. Prawidłowe mycie głowy

– przed umyciem warto rozczesać włosy, aby nie plątały się w trakcie kąpieli

– do kąpieli włosów najlepiej użyć letniej wody gdyż zbyt zimna prowadzi do przeziębień mieszków włosowych, a z kolei zbyt ciepła do nadmiernego wydzielania sebum

– dwukrotne użycie szamponu pozwala na usunięcie zanieczyszczeń z włosów i pielęgnację skóry głowy i włosów

– masaż skóry głowy poprawi krążenie i pobudzi cebulki włosowe

– prawidłowe suszenie (delikatne odciśnięcie włosów a następnie użycie suszarki)

– częstotliwość mycia włosów powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb

2. Czesanie

Prawidłowe czesanie usuwa zanieczyszczenia z włosów a dodatkowo pozwala równomiernie rozprowadzić sebum, które chroni włosy. 

3. Wybór odpowiednich kosmetyków

Wszystkie kosmetyki do włosów, począwszy od szamponu, powinny być dostosowane do typu włosów:

– włosy normalne

– włosy mieszane

– włosy kręcone

– włosy cienkie

– włosy suche

– włosy przetłuszczające się

– włosy farbowane

Pamiętajmy o tym też przy wyborze balsamów, masek, olejków, odżywek, wcierek czy ampułek

Sezonowa pielęgnacja skóry głowy

Warunki atmosferyczne mają znaczący wpływ na kondycję naszych włosów, dlatego tak ważna jest dodatkowa pielęgnacja, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. 

Jest to okres, który wyjątkowo niekorzystnie wpływa na wygląd naszych włosów, bowiem częste zmiany temperatury, wiatr, deszcz czy mróz – osłabiają nasze włosy, które stają się suche i łamliwe. Ochranianie głowy poprzez zakładanie czapki czy kaptura powoduje, że nasze włosy puszą się i elektryzują. Negatywny wpływ ma również ciepło wydobywające się z kaloryferów, które nie tylko wysusza powietrze w pomieszczeniu, ale także skórę naszej głowy, co może powodować powstawanie łupieżu. Dlatego tak ważna jest dodatkowa pielęgnacja:

1. Oczyszczanie – to podstawa jesienią i zimą.

W okresie jesienno-zimowym w powietrzu jest znacznie więcej smogu i zanieczyszczeń niż latem, co sprawia, że włosy są bardziej obciążone. Należy zatem stosować, odpowiednio dobrane do rodzaju włosów, szampony oczyszczające.

2. Regeneracja

Nasze włosy codziennie narażone są na wpływ wielu szkodliwych czynników, dlatego tak ważna jest ich regeneracja. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo profesjonalnych kosmetyków, które nawilżą, odżywią, wygładzą i odbudują zniszczone włosy:

– balsamy i maski pozwolą domknąć łuski włosów, sprawiając, że będą one zdrowe i błyszczące

– olejki, odżywki, ampułki z reguły mają działanie odbudowujące i wzmacniające, co zapobiega puszeniu się włosów, nadmiernemu przesuszaniu, wypadaniu, rozdwajaniu i zapewnia prawidłowe nawilżenie

3. Dodatkowa ochrona

Oczyszczenie i regeneracja są bardzo ważne, jednak należy także pamiętać o stosowaniu dodatkowej ochrony, która w okresie jesienno-zimowym jest szczególnie ważna:

– serum lub olejek, które pomogą zabezpieczyć końcówki włosów

– produkty termoochronne, zwłaszcza gdy używamy suszarki, lokówki czy prostownicy

– kosmetyki z filtrem UV, ponieważ jesienne czy zimowe słońce, ze względu na swoje położenie o tej porze roku jest wyjątkowo ostre

Aby uzyskać najlepszy efekt pielęgnacji należy stosować dobrej jakości kosmetyki, których szeroki wybór znajdziemy tutaj ⇒ https://www.apo-discounter.pl

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.