Home Biznes i Finanse Najnowsze badania pokazują, że Polki uwielbiają aktywność w plenerze i doceniają odzież...

Najnowsze badania pokazują, że Polki uwielbiają aktywność w plenerze i doceniają odzież oraz obuwie wysokiej jakości

0

Spacery w otoczeniu natury są ulubioną aktywnością na świeżym powietrzu dla 78% ankietowanych Polek, zaś dobrze dobrany strój jest istotny dla 64% – wynika z badania „Aktywność w plenerze oczami Polek” przeprowadzonego w dniach 6-12.07.2022 przez SW Research na zlecenie marki Royal Robbins, producenta odzieży outdoorowej. Wybierając ubrania i obuwie, Polki biorą pod uwagę zarówno cenę, jak i ekologiczne podejście do ich produkcji, jakość produktów oraz materiał, z którego zostały wykonane.

Wśród polskich respondentek największą popularność mają spacery oraz piesze wycieczki – 78,2% deklaruje, że spaceruje na łonie natury, 65,8% wybiera spacery miejskie, 56,1% spaceruje w mieście, 35,9% w górach. Dużym zainteresowaniem cieszy się również bieganie – tę formę aktywności uprawia 35,3% badanych. „Sposoby spędzania czasu na świeżym powietrzu mają odzwierciedlenie w deklarowanej zawartości koszyka. Polki doceniają ubrania sportowe dobrej jakości, które mogą wykorzystać podczas uprawiania więcej niż jednego rodzaju aktywności fizycznej. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się produkty wielofunkcyjne, które można założyć zarówno podczas trekkingu w górach, jak i spaceru po mieście. W kolekcji Royal Robbins znajdziemy casualowe bluzy i spodnie, funkcjonalne koszule czy stylowe sukienki stworzone z materiałów do tej pory zarezerwowanych dla odzieży typowo outdoorowej. Ubrania wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego, ale także posiadające wiele praktycznych funkcji, są więc na przykład odprowadzające pot, nieplamiące czy odporne na zagniecenia, wszystkie te właściwości doskonale sprawdzają się na szlaku, jak i w miejskich realiach, a nawet w pracy” – wyjaśnia Dorota Grzechowiak, przedstawiciel marki Royal Robbins w Polsce.

60,7% ankietowanych deklaruje, że poświęca czas wolny na aktywność na świeżym powietrzu ze względu na zdrowie, 50,1% dla odprężenia oraz zmniejszenia poziomu stresu, zaś dla 43,8% istotna jest możliwość kontaktu z naturą. Polki inwestują w dobrej jakości sprzęt sportowy, odzież i obuwie, które mogą wykorzystać w każdych warunkach – jedynie 13,5% respondentek przyznało, że nigdy nie zakupiło takowych. „To pokazuje, że Polki zdają sobie sprawę z tego, że odpowiedni strój i wyposażenie wpływa na komfort i poziom bezpieczeństwa na szlaku – górskim czy miejskim. Warto zainwestować np. w ubrania, chroniące przed kleszczami czy komarami czyhającymi na nas niemal wszędzie. W portfolio Royal Robbins znajdziemy serię Bug Burrier stworzoną z wykorzystaniem technologii Insect Shield. Według Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska system zapewnia bezzapachową ochronę, jest bezpieczny dla dzieci i dorosłych, a także neutralny dla środowiska” – tłumaczy Dorota Grzechowiak.

Największą popularnością cieszą się produkty podstawowe, jak odzież i obuwie. 71,5% ankietowanych deklaruje zakup kurtek, bluz, koszulek czy bielizny sportowej/outdoorowej, 56,1% specjalistycznego obuwia (trekkingowego, turystycznego lub do biegania). Podczas zakupów Polki biorą pod uwagę nie tylko przystępną cenę (60,7%), ale także wysoką jakość produktu (43,6%), materiał, z którego został wykonany (42,4%) oraz właściwości techniczne (25,1%).

Royal Robbins jest prekursorem w aspekcie tworzenia odzieży z poszanowaniem natury – do dziś inspiruje i motywuje innych producentów do wdrażania proekologicznych rozwiązań. „Wyniki badania pokazują, że Polki są coraz bardziej świadome oddziaływania przemysłu odzieżowego na stan środowiska, dlatego coraz częściej sięgają po produkty dobrej jakości, tworzone z poszanowaniem natury, których mogą używać przez wiele lat” – podsumowuje Dorota Grzechowiak.

Źródło informacji: Royal Robbins

NO COMMENTS

Exit mobile version