Home LifeStyle Gdzie przydają się przedłużacze bębnowe? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie!

Gdzie przydają się przedłużacze bębnowe? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie!

0

Przedłużacze bębnowe wykorzystuje się zazwyczaj w trudnych warunkach – nie bez powodu kojarzone są z placami budowy, choć nie jest to ich jedyne zastosowanie. Wszystko za sprawą ich ergonomicznej budowy, która pozytywnie wpływa na komfort pracy. Aby przedłużacz bębnowy prawidłowo spełniał swoje funkcje, musi być odpowiednio dopasowany pod względem przeznaczenia i Twoich potrzeb. Gdzie możesz go wykorzystać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Zastosowanie przedłużaczy bębnowych – gdzie mogą się przydać?

Konstrukcja przedłużacza bębnowego została zaprojektowana z myślą o komforcie użytkowania i jego głównym przeznaczeniu, czyli placach budowy. Składa się z przewodu elektrycznego, nawiniętego na specjalny bęben. Na końcu kabla zawsze znajduje się gumowa wtyczka. Sprzęt zazwyczaj wyposażony jest w wygodną rączkę, która pozwala na błyskawiczne przeniesienie go. Na jednej z tarcz bębna występują najczęściej 4 gniazda.

Gdzie możesz wykorzystać przedłużacze bębnowe? Odpowiedź jest bardzo prosta – niemal wszędzie. To uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się nie tylko na placu budowy, ale też w garażach czy ogrodach. Pozwala na bezpieczne podłączenie różnego rodzaju narzędzi. Co najważniejsze, przedłużacze bębnowe wyróżniają się współczynnikiem szczelności IP44 – umożliwia to użytkowanie ich w środowisku, w którym panuje wilgoć, pył i inne szkodliwe czynniki.

Przedłużacze bębnowe – cechy, które mają znaczenie

Zanim wybierzesz dla siebie przedłużacze bębnowe, zwróć uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Dobry sprzęt wyróżnia się następującymi cechami:

– gumowa izolacja – w przedłużaczach przeznaczonych do użytku domowego próżno jej szukać;

– dodatkowe zabezpieczenie – niektóre modele wyposażone są w funkcjonalną klapkę, która skutecznie chroni przed wilgocią i zapyleniem;

– wytrzymałość elektryczna przewodu – przewód w przedłużaczu bębnowym powinien być grubszy niż w klasycznym, domowym wariancie. Wskaźnik ten jest często wyrażony w parametrze określającym obciążalność przewodową. Najczęściej w tego typu modelach będzie to 16 A.

Jak wybrać przedłużacz bębnowy? Poznaj nasze wskazówki

Wybór przedłużacza bębnowego jest bardzo ważny – odpowiedni model warunkuje komfort użytkowania. Dlatego też istotna będzie długość przewodu, którą należy dopasować do swoich potrzeb. Np. w e-sklepie VoltStore dostępne są warianty o długości nawet 50 m! Dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu z pewnością dotrzesz nawet w najdalszy zakątek swojego ogrodu, a podczas remontu operowanie elektronarzędziem nie będzie kłopotliwe. Nie bez znaczenia pozostaje bęben – powinien być wykonany z materiału odpornego na uszkodzenia i przypadkowe uderzenia.

NO COMMENTS

Exit mobile version