5 miejsc na zaręczyny w Polsce

0

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że zaręczyny są wyjątkową okazją. Powinny one odbywać się w wyjątkowej atmosferze, by przyszli małżonkowie chcieli opowiedzieć o nich swoim przyszłym wnukom oraz by sami mogli z przyjemnością wracać do tych chwil. Polska jest tak bajecznym krajem, że można znaleźć w nim wiele cudownych miejsc, które nadają się na zaręczyny. Gdzie warto je zorganizować?

Zaręczyny w górach

Góry to doskonałe miejsce na romantyczne zaręczyny. Najlepiej jest wybrać się na szlak o takiej godzinie, by nie było na nim jeszcze zbyt wiele osób. Do tego też warto zwrócić uwagę, że najbardziej malowniczy krajobraz będzie o wschodzie słońca. Subtelna gra światła prześwitującego przez liście, piękna panorama i cichy szum pobliskiego strumyka… Czy można wyobrazić sobie lepszą okazję do zaręczyn?

A może… nad morzem?

Drugą bardzo popularną lokalizacją jest polskie morze. Bałtyckie plaże z pewnością mogą być dobrym miejscem do tworzenia romantycznych wspomnień. Pewnym problemem mogą jednak być tłumy, jakie w sezonie wylegują się na plażach. Dlatego najlepiej jest oświadczyny przeprowadzić poza sezonem urlopowym albo o wyjątkowej porze dnia po to, by móc cieszyć się na plaży słodką samotnością. W końcu zaręczyny to dość intymna okazja. Oczywiście najlepszym wyborem będą zaręczyny o zachodzie słońca. To właśnie wtedy Bałtyk prezentuje się najbardziej malowniczo.

Trasa wśród koron drzew

Jeśli nie boisz się wysokości, a zaręczyny w górach nie wchodzą w grę ze względu na odległość… to możesz też zdecydować się na zaręczyny w koronach drzew. W wielu miejscach w kraju są malownicze trasy, które są umieszczone na pewnej wysokości, z której można podziwiać okolicę. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na wyjazd, ale nie chcą rezygnować z magicznych zaręczyn. Niektóre ścieżki w koronach drzew umożliwiają swoim gościom zarezerwowanie ich właśnie w tym celu. Zwykle nie oznacza to zamknięcia ścieżki na cały dzień, a jedynie na kilkanaście minut niezbędnych do tego, by zapewnić zakochanym odrobinę prywatności.

Na molo w środku nocy

Jeśli chcesz skorzystać z wyjątkowo romantycznej atmosfery, to z pewnością dobrym pomysłem będą oświadczyny na molo. Najlepiej, jeśli odbędą się one przy pełni księżyca przy bezchmurnym niebie. Wtedy powinno być dość jasno, by atmosfera była romantyczna i równocześnie by była szansa na zrobienie sobie, choć kilku pamiątkowych zdjęć. Jeśli masz taką możliwość i molo można wyłączyć z użytkowania przez inne osoby, to możesz wcześniej je ozdobić np. balonami z helem albo dużym napisem z żarówkami. Na pewno zrobi to ogromne wrażenie na Twojej drugiej połowie.

Leśna polana

To kolejna propozycja dla osób, których nie stać na specjalnie zorganizowany wyjazd, nie mają na to czasu albo po prostu chcą czegoś niebanalnego. Świetnym pomysłem mogą być oświadczyny na leśnej polanie. Jednak dobrze jest wcześniej się na nią wybrać samemu i dokładne obejrzeć. Najciekawsze są miejsca, które są w jakiś sposób niezwykłe np. otoczone charakterystycznymi drzewami albo pokryte kwitnącymi akurat kwiatami.