Pośrednik nieruchomości – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

0

Jak każdy dobrze wie, sprzedaż nieruchomości jak i zakup wiąże się ze stresem. Zazwyczaj proces jest czasochłonny oraz wymaga od zainteresowanego pokładów cierpliwości i odpowiedniej wiedzy prawnej. Zadanie te ułatwia współpraca z warszawską agencją pośrednictwa

Zalety korzystania z usług pośrednictwa:

 • Pomoc w formalnościach. Najlepsze biura pośrednictwa poprzez kompleksowość wykonywania swoich usług, współpracują z doradcami kredytowymi. Jeśli chcesz kupić nieruchomość, a nie dysponujesz środkami osobistymi na całość inwestycji, doradca od kredytów hipotecznych w biurze pośrednictwa nieruchomości będzie do Twoich usług. Będzie on współpracował z biurem pośrednictwa, więc zaoszczędzisz czad na informowaniu pracowników biur nieruchomości odnośnie etapu procesowania wniosku o kredyt hipoteczny. Dodatkowo pod kątem prawnym biuro nieruchomości sprawdzi status prawny, tak abyś miał pewność że dom czy mieszkanie nie jest zadłużone.
 • Pomoc w poszukiwaniach. Wymiona jako ostatnia, ale najważniejsza funkcja jaką niesie ze sobą działalność biura nieruchomości. Dzięki pracownikom zaoszczędzisz czas na jeżdżeniu po okolicy, wertowaniu ogłoszeń oraz przebieraniu ofert. Wystarczy zostawić numer kontaktowy, a biuro zacznie wyszukiwać ofert pod kątem predyspozycji szukającego. Przy sprzedaży nieruchomości sytuacja wygląda podobnie. W tym przypadku biuro nieruchomości pomaga nam, a gdy tego chcesz szuka samodzielnie osoby na kupno Twojej nieruchomości.

Oprócz tych dwóch zalet należy również powiedzieć, o zaoszczędzonym czasie oraz pieniądzach w przypadku szukania porad prawnych, dotyczących obrotu nieruchomościami. Biuro pośrednictwa daje bezpieczeństwo z uwagi na fakt dbania o całą dokumentację występująca po stronie kupującego jak i sprzedającego.

Dodatkowe zalety korzystania z usług biura nieruchomości:

 • Negocjowanie cen nieruchomości
 • Doradztwo i wsparcie na każdym etapie 
 • Uporządkowanie stanu prawnego 
 • Uporządkowanie dokumentów 
 • Stworzenie ogłoszeń informujących o sprzedawanej nieruchomości
 • Opisy zdjęć, oraz fotografowanie nieruchomości
 • Odświeżanie nieruchomości pod sprzedaż 
 • Działania marketingowe 
 • Oprowadzanie kupujących po nieruchomości, nawet podczas Twojej nieruchomości 
 • Wycena nieruchomości

Czy warto korzystać z usług biura pośrednictwa?

Odpowiedź brzmi: Zdecydowanie Tak! Biura pośredniczące w obrocie nieruchomościami prowadzą kompleksowo i profesjonalnie szereg wyżej wymienionych czynności. Jeśli nie znasz się na rynku nieruchomości, nie potrafisz wycenić mieszkania, lub potrzebujesz fachowego doradztwa, te usługi są dla Ciebie. Dzięki prowadzonej działalności przez biura nieruchomości zyskasz czas dla siebie, a zlecając poszukiwania swojego wymarzonego azylu, poczujesz się bezpiecznie. Dzięki pomocy pracowników, możliwe jest podpisanie nawet szybciej aktu przeniesienia własności, z uwagi na fakt zorientowania w procesie pod każdym kątem. Doświadczenie biur nieruchomości, tworzy istotę nie pojawiania się takiej ilości błędów, oraz niepewności w całym procesie jak w przypadku sprzedaży mieszkania osobiście.