Gdzie na snowboard?

0

Snowboard to świetny sport nie tylko na letnie miesiące. Również zimą jazda na desce może dostarczać niezwykłych emocji, a niektórzy narciarze są zdania, że to właśnie snowboard jest bardziej emocjonujący niż jazda na nartach. Gdzie poszusować na snowboardzie? Na dobry start można wybrać Szczyrk. To miasto ma swoją aurę i klimat i sprawia, że narciarze chętnie tam wracają.

Wszystkie drogi prowadzą do Beskidu Śląskiego

Szczyrk (serce Beskidu Śląskiego) wcale nie jest daleko, nawet dla osób mieszkających w centralnej Polsce. Odległość od Warszawy to około 390 km, z Poznania około 450 km, a z Gdańska nieco ponad 600 km. Choć wydaje się, że jest to sporo, to do Szczyrku prowadzi droga ekspresowa S1, łącząca północ kraju z południem. Zapewnia znacznie szybszy i prostszy dojazd.

Dla snowboardzisów nawet z najdalszych regionów kraju, ta odległość nie jest straszna. Wiedzą, że w Szczyrku warunki na narty, jak i na snowboard są zawsze rewelacyjne. Wybierając się w Beskidy, warto też zerknąć na samą okolicę, bo Szczyrk nie jest jedynym atrakcyjnym zimowym kurortem. W pobliżu znajduje się Wisła czy Ustroń, gdzie można pojeździć na snowboardzie oraz miło spędzić czas w gronie rodziny czy przyjaciół. Z powodzeniem można tam przyjechać samochodem, bo parkingów nie brakuje, zarówno w mieście, pod ośrodkami, jak i wyciągami.

Szczyrk – idealne miejsce dla miłośników zimowego szaleństwa

Osoby, które do tej pory nigdy nie jeździły na snowboardzie, z pewnością w Szczyrku znajdą coś dla siebie. Tutaj działa profesjonalna szkółka snowboardowa, która oferuje zajęcia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Plan zajęć można rewelacyjnie dopasować do czasu pobytu w Szczyrku. Zajęcia bowiem oferowane są w różnych blokach. Można więc wykupić kilka godzin w weekend albo zapisać się na tygodniowy kurs. Zajęcia organizowane dla większych grup są tańsze, ale jeśli ktoś chciałby mieć instruktora na wyłączność, to również istnieje taka możliwość.

Nauka jest prowadzona w bezpiecznym miejscu, tak by podczas treningów nie doszło do żadnej kolizji z innymi uczestnikami stoku. W ośrodkach narciarskich wszystko jest tak zorganizowane, by każdy mógł skorzystać z kursu. Dlatego na terenie dobrych ośrodków narciarskich, np. Beskid Sport Arena, działa także tzw. przedszkole narciarskie z fachową opieką dla mniejszych dzieci. W takim przedszkolu też jest organizowana nauka jazdy na nartach dla maluchów, a więc cała rodzina może skorzystać z kursów i uroków tras zjazdowych.

Zaawansowane trasy narciarskie. W Szczyrku jest śnieg i są emocje!

Beskid Śląski to istny raj dla każdego narciarza, nawet takiego, który na trasach szuka porządnej dawki adrenaliny i naprawdę wielkich emocji. Wszystko za sprawą tras, które są tak opracowane, by odznaczały się różnym stopniem trudności i nachyleniem. To pozwala szlifować swoje umiejętności, ale i podnosić poprzeczkę, zaczynając od najłatwiejszej trasy, a kończąc na tej najtrudniejszej.

Można jednak od razu zacząć od tych trudniejszych odcinków, bo takich w tym mieście też nie brakuje. Zestawienie łatwych i trudniejszych tras pozwala też optymalnie wykorzystać warunki ośrodka przez całą rodzinę, szczególnie jeśli każdy szuka dla siebie innego stopnia trudności.

Do Szczyrku nie trzeba brać własnego sprzętu, funkcjonuje tam dobrze wyposażona wypożyczalnia nart i desek snowboardowych. Można więc jednego dnia spróbować swoich sił na nartach, a drugiego na desce, bo sprzęt można wypożyczyć na kilka godzin, ale i na kilka dni.

Na jak długo przyjechać do Szczyrku?

Szczyrk to małe miasteczko z dużym potencjałem. W sezonie zimowym zdecydowanie nie można się tam nudzić. Wyciągi w Szczyrku odznaczają się nowoczesną infrastrukturą i optymalną przepustowością. To oznacza, że na trasy zjazdowe można dostać się szybko, by w ośrodku spędzić emocjonujący i fantastyczny dzień. Wpisując w wyszukiwarkę „Szczyrk atrakcje”, można łatwo przekonać się, że ośrodki narciarskie to nie jedyne miejsce warte odwiedzenia. Zabytki, restauracje, czy ośrodki SPA sprawią, że to do Szczyrku można się wybrać i na cały tydzień. Do tego przekonuje również mobilność miasteczka – zakup karnetu, rezerwację nart czy snowboardu można wygodnie zrealizować przez internet.