Postaw na fachową wiedzę biur rachunkowych

0

Osoby fizyczne zakładające działalność gospodarczą oraz firmy jednoosobowe, jak i te zatrudniające pracowników, stoją często przed dylematem zawiłości prowadzenia ksiąg rachunkowych. Biuro rachunkowe służy pomocą i fachową wiedzą w dziedzinie księgowości, kadr i płac. Korzystając z pomocy doradztwa księgowego, nie musimy znać przepisów prawa podatkowego i zasad rozliczania składek zusowskich. Biuro rachunkowe pomoże w zawiłościach rozliczania podatków oraz w innych sprawach zakresu księgowości i rachunkowości.

 Niższe koszty z prowadzenia działalności firm

Aktualnie przepisy prawa podatkowego i zasady prowadzenia kadr i płac zmieniają się bardzo dynamicznie i często. Organizowanie kursów i szkoleń oraz zakup odpowiedniego oprogramowania komputerowego i licencji dla księgowych jest znaczącym wydatkiem dla firm i przedsiębiorstw gospodarczych. Biuro rachunkowe jest świetną alternatywą na tworzenie niepotrzebnych stanowisk pracy w firmie. Tym samym na zmniejszenie kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników działu księgowości. Rozpoczęcie działalności gospodarczej również wiąże się zawsze z wysokimi kosztami i wydatkami finansowymi. Pracownicy biura rachunkowego, fachowo podpowiedzą w jaki sposób zminimalizować koszty oraz straty w danej firmie.

Doświadczenie oraz szeroki zakres usług księgowych

Biuro rachunkowe cechuje niezwykle fachowe doradztwo księgowe oraz różnorodność usług księgowo-rachunkowych. Pracownicy biura, to specjaliści w dziedzinie prowadzenia ksiąg rachunkowo-finansowych i sporządzania deklaracji VAT oraz pełnej obsłudze zagadnień kadrowo-płacowych. Specjalizują się również w rozliczaniu dochodów z zagranicy oraz zwrocie podatku z tego tytułu. Wystawianie faktur sprzedażowych oraz rozliczanie faktur zakupowych również wchodzi w zakres usług biura rachunkowego. Dla osoby prowadzącej działalność, spawy z zakresu księgowości oraz przepisów z tym związanych stanowią poważny problem. Jedynym dobrym rozwiązaniem jest oddanie całej dokumentacji księgowej w odpowiednie ręce fachowca. Ponadto biuro rachunkowe służy pomocą w zakresie rozliczania deklaracji podatkowych i prowadzi konsultacje księgowe dla osób fizycznych.  

Profesjonalna i kompleksowa obsługa księgowo-rachunkowa

Ważnym aspektem biura rachunkowego jest reprezentowanie firmy przed Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędem Statystycznym oraz uzgadnianie wszelkich nieścisłości i niezgodności w imieniu właściciela podmiotu gospodarczego. Zawód księgowego wymaga ciągłego kształcenia się w zakresie znajomości przepisów księgowo-rachunkowych. Biura rachunkowe posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jest to niezwykle przydatne w razie popełnienia błędu, a następnie przy skorygowaniu pomyłki. Pracownicy biura posiadają wszechstronną wiedzę w zakresie księgowości i rachunkowości firm i przedsiębiorstw. Są to wieloletni księgowi, których cechuje nade wszystko uczciwość i sumienność oraz gotowość do nieustannej nauki w zakresie usług księgowo-rachunkowych.