Kilka słów o mistrzach kamuflażu, czyli korektorach pod oczy

0

Cienie, sińce i worki pod oczami to codzienna zmora wielu kobiet. W tych sytuacjach z pomocą przychodzi nam korektor do twarzy, który jest absolutną podstawą dobrego makijażu. To właśnie on idealnie maskuje wszystkie niedoskonałości cery, wystarczy jedynie zaopatrzyć się we właściwy kosmetyk. Z tego tekstu dowiesz się jak odpowiednio dobrać korektor, aby najlepiej poradził sobie z tym, co chcemy ukryć pod makijażem.

Do czego służy korektor?

Korektor do twarzy to kosmetyk wykorzystywany do tuszowania m.in.: cieni pod oczami, popękanych naczynek i przebarwień. Niestety dobranie produktu o odpowiedniej formule i kolorze oraz dopasowanie go do rodzaju cery jest niezwykle trudnym zadaniem, z którym ma problem ogromna ilość kobiet. Większość pań decydując się na zakup korektora pod oczy, dobiera go zgodnie z odcieniem podkładu, który stosuje. Warto jednak wiedzieć, że istnieją również jego kolorowe odpowiedniki, które neutralizują kolor zaczerwienień, a także sińców.

Zalety stosowania korektora pod oczy 

Okazuje się, że zarówno zasinień, jak i opuchnięć pod okiem nie wyeliminujemy za pomocą odpowiedniej diety i pielęgnacji, nie pomogą także długie wakacje, gdyż ta przypadłość u wielu osób może być uwarunkowana genetycznie. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem są korektory. 

Wiele przedstawicielek płci pięknej niestety rezygnuje ze stosowania tych mistrzów kamuflażu, ponieważ twierdzi, że pod okiem równie dobrze sprawdzi się podkład. Niestety jest to jeden z podstawowych błędów nie tylko w makijażu, lecz także w pielęgnacji. Dlaczego? Ponieważ skóra pod okiem jest nawet do pięciu razy cieńsza niż w innych miejscach na twarzy. Co więcej, stosowanie w okolicy oka bogatych produktów z pewnością dodatkowo je uwypukli. W makijażu potrzebny jest zatem odpowiednia kosmetyk dla tak wrażliwej okolicy, na której zauważamy pierwsze oznaki starzenia.  

Rodzaje korektorów 

Wśród dostępnych na rynku kosmetyków wyróżniamy kilka rodzajów korektorów. Możemy podzielić je także na dwie grupy: ze względu na konsystencję oraz kolor. Do tych pierwszych zaliczamy m.in.: 

  • korektor w sztyfcie – ten produkt jest silnie kryjący i silnie napigmentowany. To mistrz w tuszowaniu blizn oraz przebarwień, 
  • korektor w kremie – charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami kryjącymi, a także nawilżającymi, nie powinno się jednak nakładać go w dużych ilościach, ponieważ może odznaczać się na skórze, 
  • korektor w kredce – idealnie sprawdzi się do punktowego maskowania wykwitów skórnych, 
  • korektor w płynie – delikatnie kryjący dzięki swojej lekkiej konsystencji, przez co jest polecany do stosowania przy cerze suchej i dojrzałej. 

Gama kolorów dostępnych na rynku korektorów jest bardzo szeroka. Wybór odpowiedniego odcienia powinien być ściśle związany ze schematem kolorów przeciwstawnych. Zgodnie z nim wszelkiego rodzaju niedoskonałości na skórze w czerwonym odcieniu neutralizuje się zielonym korektorem. Można go także wykorzystać do przykrycia zaognionych wyprysków, ponieważ bardzo często w swoim składzie zawiera substancje działające antybakteryjnie. Kosmetyk w kolorze żółtym warto stosować przy kamuflowaniu zasinień, a także brązowawych przebarwień. Produkty w odcieniu różowym, brzoskwiniowym, a także łososiowym sprawią, że nasza twarz będzie wyglądać na bardziej wypoczętą. Fiolet zaś doda naszej cerze blasku i subtelnie ukryje oznaki zmęczenia. Jednak absolutnym must have w każdej kosmetyczce jest korektor w kolorze cielistym – to najpopularniejszy i najbezpieczniejszy odcień, który zamaskuje niedoskonałości, jednocześnie wyrównując koloryt skóry. 

Korektor pod oczy powinna mieć w swojej kosmetyczce każda kobieta, niezależnie od wieku. To właśnie on pozwala na wykonanie perfekcyjnego makijażu, a także na ewentualne poprawienie go. Pamiętajmy jednak, że tylko odpowiednio dobrany produkt, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ukryje wszelkiego rodzaju niedoskonałości na naszej twarzy. 

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.