Jak inteligentny robot sprzątający Samsung może pomóc Ci w domu?

0

Nie ma wątpliwości, że inteligentny robot sprzątający okazał się odkryciem dla osób, które nie lubią odkurzania, ale także i dla tych, co nie mają na nie zbyt wiele czasu. Rzeczywiście jest to niepozorne urządzenie, które jest w stanie odciążyć nas w znacznym stopniu podczas sprzątania. Naprawdę nie trzeba wiele, aby cieszyć się znakomitymi rezultatami. W czym może pomóc nam nowoczesny smart odkurzacz automatyczny?

Robot sprzątający – innowacyjna pomoc w Twoim domu

Inteligentny robot sprzątający to urządzenie, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Nieustannie szukamy sposobów na zaoszczędzenie czasu, aby móc poświęcić go na własne przyjemności czy po prostu wypoczynek. Dlatego kupujemy pralki z funkcją suszarek, naszą kawę parzą ekspresy, a jeżeli chodzi o sprzątanie – również i tutaj znaleźliśmy idealnego pomocnika.

Smart odkurzacz automatyczny nie wymaga od użytkownika zbyt wiele. Jeżeli we właściwy sposób przygotujemy sprzęt, to jego dalsze wykorzystywanie w domowych pracach okaże się niezwykle proste. Ograniczymy się głównie do włączenia urządzenia lub zaplanowania godziny sprzątania. To niezrównana pomoc podczas codziennych obowiązków. Tak naprawdę odkurzacz możemy włączyć każdego dnia i o każdej porze, nawet bez wychodzenia z łóżka czy podczas pracy poza domem.

Jak działa smart odkurzacz automatyczny?

Smart odkurzacze wyróżnia fakt, że ich obsługa jest prosta, a sprzątanie wykonywane jest w pełni przez urządzenie. Oczywiście musimy ustawić odpowiedni program i włączyć robota, ale w większości jedynie do tego ogranicza się nasza aktywność. Im nowocześniejszy smart odkurzacz, tym więcej funkcji posiada.

Główną i najważniejszą jest stworzenie mapy pomieszczeń, które będą wymagały sprzątania. Robot skanuje i przetwarza dane, dzięki czemu omija najważniejsze przeszkody. Może być również wyposażony w specjalny sensor, który pomoże mu na bieżąco skanować przestrzeń.

Smart odkurzacz automatyczny, czyli Samsung Jet Bot AI+

Wariant Samsung Jet Bot AI+ to popularny odkurzacz automatyczny, który zapewnia precyzyjne sprzątanie. Przede wszystkim Jet Bot potrafi omijać małe przedmioty, dzięki czemu dociera do większej ilości zakamarków. Dopasowana do niego stacja czyszcząca jest miejscem, do którego urządzenie wraca po skończonym procesie odkurzania. Korzysta ona z technologii Air Pulse, natomiast wielowarstwowy system filtracji wyłapuje 99,999% drobnego pyłu[1].

W zależności od sprzątanej powierzchni robot dopasuje siłę ssania. Warto dodać, że w odkurzaczu znajduje się szczotka o wysokiej wydajności, która ma drobne włókna, wykonane z miękkich materiałów, w tym antystatycznego srebra. Robot sprzątający od marki Samsung korzysta z funkcji System Select & Go™ (czyli maksymalizuje skuteczność i oszczędza czas określając miejsca, które wymagają posprzątania) oraz Systemu No-go Zone (wybieramy na mapie obszary, do których urządzenie nie będzie miało dostępu).


[1]Na podstawie testów wewnętrznych, w trybie Max, zgodnie z normą IEC62885-2 Cl. 5.11 standard. Wyniki mogą różnić się w zależności od rzeczywistych warunków w domu.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung