Home LifeStyle Najlepsza lampa do paznokci dla Ciebie

Najlepsza lampa do paznokci dla Ciebie

0
Woman applying gel hybrid polish using UV lamp. Beauty wellness spa treatment concept. Cosmetic products, UV lamp, green leaves on white table. Spa, manicure, skin care concept. Flat lay, overhead view

Jakie są rodzaje lamp do paznokci i na co zwrócić uwagę, wybierając taki sprzęt? Sprawdź, co musisz wiedzieć o lampach do paznokci!

Lampa do paznokci na miarę Twoich potrzeb

Piękne, zadbane i estetyczne paznokcie nierzadko stają się najprawdziwszą wizytówką każdej kobiety. Dawniej mogły stanowić nawet o statusie materialnym czy wykonywanej pracy, obecnie natomiast uchodzą raczej za synonim samoświadomości własnej urody i pielęgnacji. Oprócz tego są także niezwykle cennym dodatkiem do każdej stylizacji, a nierzadko bywają nawet jej centralnym elementem. Aby w każdej chwili móc pochwalić się cudownymi i estetycznymi paznokciami, wiele kobiet udaje się na systematyczne wizyty u kosmetyczki, co niestety zazwyczaj wiąże się z wysokimi kosztami. Celem oszczędności niektóre panie decydują się na wykonywanie manicure, np. manicure hybrydowego, w domowym zaciszu. W rzeczywistości zadanie to wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Do samodzielnego manicure potrzebujesz odrobiny samozaparcia i motywacji oraz oczywiście odpowiedniego sprzętu, wliczając w to takie urządzenia jak frezarka do paznokci i lampa do paznokci LED lub UV.

Oba typy lamp służą do utwardzania nałożonych preparatów, takich jak baza do paznokci czy lakier do paznokci. Dzięki temu każdy środek jest twardszy, lepiej się trzyma i opiera się uszkodzeniom mechanicznym. Warto przypomnieć, że przy tradycyjnych lakierach nie stosuje się lamp – dlatego też ich czas wyschnięcia jest znacznie dłuższy. Jeżeli jesteś zainteresowana zakupem własnej lampki do paznokci, w pierwszej kolejności powinnaś zastanowić się, jakiego rodzaju manicure chcesz wykonywać. Najwięcej kobiet decyduje się na manicure hybrydowy, gdyż jest on nie tylko dość prosty do zrobienia, ale przede wszystkim bardzo trwały – lakier może utrzymać się na paznokciach przez nawet 3-4 tygodnie. W takim przypadku polecana jest lampa LED do paznokci.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem lampy do paznokci?

Niezwykle pomocną wskazówką przy wyborze wymarzone modelu będzie to, czy chcesz manicure wykonywać tylko sobie, czy też koleżankom, a może w niedalekiej przyszłości zacząć na tym zarabiać. Przy częstym i bardziej komercyjnym użytkowaniu, zdecydowanie lepsza będzie droższa lampa z wyższej półki, która dysponuje mocniejszymi parametrami. W ten sposób skrócisz czas każdego naświetlania. Odnośnie do wyglądu lampy, wcale nie określa on wyłącznie walorów estetycznych. To, w jaki sposób zbudowana jest lampa do paznokci, wpływa także na korzystanie z niej. Dla przykładu: za najwygodniejszą lampę uważa się tunelową lampę do paznokci, jest ona również uniwersalna. Oprócz tego do Twojego wyboru są np. lampy zabudowane i lampy otwarte. Te ostatnie mogą jednak w nierównomierny sposób utwardzać preparat na paznokciach, nie cieszą się zatem najlepszymi opiniami. Pamiętaj, wybór odpowiedniej lampy do paznokci jest niezmiernie ważny w kontekście wykonywanego manicure.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

NO COMMENTS

Exit mobile version