Ujędrnianie skóry krok po kroku

0

Dbanie o swój wygląd powinno skupiać się przede wszystkim na spowalnianiu procesów starzenia, a to niełatwe zadanie. Na szczęście obecnie, w dobie wielu kosmetyków najnowszej generacji, można robić to niezwykle skutecznie, bez większego wysiłku. Jak sprawić, by bardzo dobry krem przeciwzmarszczkowy skutecznie zadziałał? Warto wspierać działanie dobrego kosmetyku każdego dnia tymi prostymi czynnościami!

Regularny peeling twarzy

Skóra przez całe życie delikatnie złuszcza się, a jej wierzchnia warstwa staje się martwa. Aplikując jakikolwiek kosmetyk na tę wierzchnią warstwę, można się rozczarować brakiem dobrych efektów. Martwa skóra wymaga usunięcia – nic już jej nie odżywi. Dlatego regularnie raz w tygodniu należy wykonywać peeling, który pomoże się pozbyć martwego naskórka i odsłoni ten świeży, w który wniknie głęboko bardzo dobry krem przeciwzmarszczkowy i ożywi go. Peeling może mieć charakter złuszczający, poprzez działanie masujących i fizycznie złuszczających mikrogranulek, oraz chemiczny – poprzez działanie kwasów, które go rozpuszczą. Bez względu na rodzaj, peeling warto wykonywać regularnie, bo dzięki niemu zyskuje się naprawdę świetne rezultaty pielęgnacyjne!

Masaże i zabiegi upiększające

Ważnym czynnikiem wpływającym na lepsze wchłanianie się kosmetyków pielęgnacyjnych w skórę jest jej ukrwienie. Można je poprawiać poprzez delikatne masaże okrężnymi ruchami, na przykład opuszkami palców lub specjalnym masażerem. Świetnym pomysłem są również szczotki z miękkiego włosia, które świetnie ożywiają skórę podczas procesu jej dogłębnego oczyszczania. Gdy skóra jest doskonale ukrwiona, wówczas chłonie całą sobą składniki odżywcze zawarte w kremach i maseczkach! Dlatego warto powtarzać zabieg ukrwienia codziennie wieczorem po umyciu twarzy, przez delikatny masaż i jej oklepywanie. Raz w tygodniu dobrze jest zafundować sobie domową maseczkę lub zabieg u kosmetyczki – taka maseczka nawilży, odżywi i zdetoksykuje twarz, przez co od razu nabierze ona ładniejszego wyglądu.

Bardzo dobry krem przeciwzmarszczkowy – jak używać?

Chcąc kupić bardzo dobry krem przeciwzmarszczkowy, warto kierować się przy zakupach w drogerii marką, rekomendacjami oraz składem nowej generacji, które zagwarantują osiągnięcie naprawdę dobrego efektu stosowania kremu. Najlepiej wybrać krem na noc i na dzień – mają one zupełnie inną formułę i w zależności od tego, kiedy zostaną nałożone, potrafią zupełnie inaczej oddziaływać na skórę. Przeciwzmarszczkowy krem na dzień ma działanie ochronne – zawiera filtry i substancje nawilżające, które chronią skórę przed utratą wody, tym samym zapobiegając powstawaniu zmarszczek. Z kolei krem na noc jest bardziej gęsty, odżywczy i ma działanie regenerujące – bo nocą skóra uruchamia wszystkie procesy naprawcze, które wraz z dobrym kremem działają rewelacyjnie! Regularne pielęgnowanie skóry przy pomocy kremu przeciwzmarszczkowego warto rozpocząć, gdy przekroczy się trzydziestkę – to wiek, w którym skóra powoli zaczyna tracić jędrność, choć jej właścicielka wciąż jeszcze czuje się młodo i pięknie. Aby utrzymać to jej poczucie własnej atrakcyjności, warto zacząć działać jak najwcześniej, właśnie poprzez stosowanie dobrej jakości kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Dzięki nim skóra przez długi czas będzie młoda, a kobieta nie będzie musiała korzystać z zabiegów medycyny estetycznej o charakterze odmładzającym i liftingującym!

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.