Ponadczasowa biżuteria, czyli jaka?

0

Biżuteria to dodatek bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennej stylizacji. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku ubrań, również w odniesieniu do biżuterii warto postawić na klasykę, która nie wychodzi z mody. Należą do niej choćby perły. Dlaczego są takie wyjątkowe? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Z morskich otchłani do Twojej szkatułki z biżuterią

Perły należą do najbardziej magicznych i zarazem tajemniczych surowców jubilerskich. Za ich powstanie odpowiedzialne są bowiem mięczaki żyjące w morzach i oceanach. Te przepiękne, błyszczące kuleczki produkowane są w większości przez małże, chociaż istnieją też gatunki ślimaka, które wytwarzają perły. Ale jak właściwie do tego dochodzi? Kiedy do wnętrza małża dostaje się jakieś ciało obce drażniąc jego wnętrze, ten w reakcji obronnej „obudowuje” je kolejnymi warstwami masy perłowej prowadząc w ten sposób do powstania perły naturalnej. Należy jednak pamiętać, że perły naturalne to jednak rzadkość. Są one praktycznie niedostępne w powszechnym obrocie handlowym, a pojedyncze sztuki – na które natrafiają najczęściej rybacy trudniący się połowem owoców morza – osiągają ceny nawet do kilkuset razy wyższe niż perły pochodzące z hodowli. Jednak nawet te ostatnie wywołują przyspieszone bicie serca u wszystkich miłośniczek piękna.

Odrobina luksusu dla każdego

Perłowa biżuteria to prawdziwa klasyka, która dodaje niebywałej elegancji każdej kobiecie. Już pojedynczy naszyjnik z pereł lub para perłowych kolczyków potrafią nadać stylizacji wyjątkowego charakteru. Nawet najprostsza, minimalistyczna sukienka czy garsonka nabierze jedynego w swoich rodzaju charakteru w połączeniu z biżuterią wykonaną z pereł. Z uwagi na swoją wyjątkowość perły noszone są przez największe gwiazdy świata kultury i sztuki, a także przez przedstawicielki rodów królewskich. Nie bez powodu zyskały one miano „królewskich klejnotów”. Perłowa biżuteria to też synonim luksusu i ponadczasowość na którą stawiają panie w różnym wieku. Pasują one zarówno młodym, jak i bardziej dojrzałym paniom. Każda kobieta, która ceni w modzie klasykę powinna mieć w swojej szkatułce z biżuterią przynajmniej jeden model perłowej biżuterii.

Klasyka i nowoczesność w jednym

Projektanci wyrobów biżuteryjnych wyszli naprzeciw oczekiwaniom współczesnych kobiet i w wielu swoich projektach łączą ponadczasowość pereł z nowoczesnym wzornictwem. Naszyjnik z pereł połączony z nowoczesną zawieszką o oryginalnym kształcie? Bransoletka wykonana z pereł oraz hematytów? W sklepach z biżuterią znajdziemy dziś wiele unikatowych wzorów biżuterii, które zachwycą nawet najbardziej wymagające panie. Wysokiej jakości naszyjnik z pereł czy inna perłowa ozdoba to również doskonały pomysł na prezent dla każdej miłośniczki piękna i elegancji w modzie.