Jak dobrać stolik ogrodowy do mebli ogrodowych?

0

Urządzając kącik relaksu w ogrodzie czy na tarasie, kupujemy kanapę, narożnik, fotele, pufy i krzesła. Te meble wypoczynkowe są gwarancją komfortu i wygodny w domowym zieleńcu, a także ułatwiają organizowanie przyjęć i podejmowanie gości. Aby wygodnie ich podjąć, strefę relaksu należy wyposażyć również w stolik kawowy. Jaki model wybrać, aby pasował do reszty wyposażenia?

Czy stolik kawowy jest potrzebny w ogrodzie?

Stoliki kawowe to meble, bez których nie wyobrażamy sobie salonu. Są one uzupełnieniem aranżacji, a także praktycznym meblem. Na jego blacie znajdzie się miejsce i na wazon z kwiatami, i na paterę z owocami i na filiżanki z kawą czy herbatą. Stolik kawowy nie jest jednak meblem potrzebnym tylko w pokoju dziennym. Okazuje się, że niezbędny jest on także w ogrodzie, a dokładnie w jego strefie wypoczynkowej. W niej pełni on taką samą rolę jak modele salonowe.

Gdzie ustawić stolik kawowy ogrodowy?

Stoliki kawowe ogrodowe najlepiej prezentują się ustawione w towarzystwie innych mebli wypoczynkowych, czyli kanapy/narożnika, foteli, puf, krzeseł. Mogą one stanąć pośrodku tych mebli i tym samym stanowić centralny punkt aranżacji. Drugim rozwiązaniem jest umiejscowienie stolika przy jednym z głównych boków np. kanapy. Warto też pamiętać, że w przydomowym zieleńcu o dużym metrażu znajdzie się miejsce nie tylko na jeden, ale na więcej stolików. Stanąć mogą one wszędzie tam, gdzie się odpoczywa i relaksuje. Stoliki kawowe ogrodowe pojawić mogą się przy leżakach, huśtawkach – kokonach, w pobliżu kuchni polowej i jadalni na świeżym powietrzu.

Jak dopasować stolik do zestawu mebli wypoczynkowych?

Najprostszym sposobem na dopasowanie stolika do pozostałych mebli wypoczynkowych jest zakup kompletu wyposażenia ogrodowego. Taki zestaw często obejmuje stoliki kawowe ogrodowe. Jeśli chce się kupić tylko sam stolik, warto zapoznać się ze swoimi możliwościami. Mebel ten bowiem występuje w wielu modelach, kształtach, formach, kolorach. Bezpiecznym wyborem będzie postawienie na stolik w tym samym stylu co narożnik i fotele. Rozmiar mebla powinien być natomiast dostosowany do możliwości metrażowych zielonej przestrzeni. Dobrze jest się też zastanowić, czy chce się postawić na jeden stolik, czy na komplet dwóch, które będą wsuwane w siebie. To drugie rozwiązanie rekomendowane jest osobom, które często w ogrodzie przyjmują gości i potrzebują więcej przestrzeni do serwowania poczęstunku. Ciekawym wyborem będą też stoliki kawowe ogrodowe z szufladami lub półeczkami ukrytymi pod blatem. Taka budowa mebla zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania i bezpiecznego ukrycia małych, ale potrzebnych drobiazgów.

Jaki powinien być stolik kawowy do ogrodu?

Design stolika ogrodowego jest bardzo ważny, jednak jeszcze istotniejsza jest jego solidność, trwałość i wytrzymałość. Z racji tego, że większość czasu będzie on spędzał na zewnątrz, nie może być wrażliwy na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, szoki temperaturowe, wilgoć i inne niekorzystnie działające czynniki. O tym, jak trwały będzie stolik, wpływa przede wszystkim materiał wykonania.