6 powodów dla których warto sięgnąć po świece sojowe

0

Świece to przedmiot po który sięgamy, kiedy chcemy by w naszym domu zapanowała romantyczna atmosfera. Chętnie też sięgamy po świece zapachowe, kiedy pragniemy by w naszym domu zagościł wyjątkowy zapach. Dlaczego jednak warto wybrać świece sojowe w miejsce ich parafinowych koleżanek? 

6 powodów dla których warto sięgać po świece sojowe

ŚWIECE Z WOSKU SOJOWEGO SĄ NIETOKSYCZNE

Jeśli kochasz świece to powinnaś wiedzieć o tym, że palenie świec parafinowych jest niebezpieczne dla zdrowia. Wosk parafinowy jest toksyczny, gdyż wytwarzany jest na bazie ropy naftowej. Spalanie parafiny emituje toksyczne chemikalia do powietrza, którym oddychamy. Może to powodować raka płuc lub astmę. Zwłaszcza jeżeli często sięgasz po świece.  Trudno uwierzyć, że paląc swoje ulubione świece zapachowe oddychasz tymi samymi toksynami, co stojąc w korku wielkiej metropolii, ale tak jest… Żeby tego unikać, a nie rezygnować z uroków świecy wybierz świece sojowe. Świece z wosku sojowego są nietoksyczne! Wosk sojowy jest woskiem roślinnym i nie uwalnia do powietrza żadnych toksyn.

ŚWIECE Z WOSKU SOJOWEGO CZYSTO SIĘ PALĄ 

Niby to drobiazg, ale brudne firmy i czarny osad w rogach pokoju jest konsekwencją palenia toksycznych świec parafinowych.`świece sojowe palą się czysto, więc nie czeka Cię żadne dodatkowe sprzątanie w związku z tym, że lubisz cieszyć się blaskiem świec.

WOSK SOJOWY JEST CAŁKOWICIE NATURALNY, ODNAWIALNY I WEGAŃSKI

Świece sojowe produkowane są z wosku sojowego, który jest w stu procentach naturalny i wegański. Wosk sojowy jest uwodornionym olejem roślinnym, który w temperaturze pokojowej zamienia się w ciało stałe. W przeciwieństwie do wosku pszczelego, który również jest naturalny i nietoksyczny jest jednak produktem w stu procentach wegańskie. Nie jest to bez znaczenia. Zwłaszcza w czasach, kiedy wszyscy z troską patrzymy w na pszczoły.

ŚWIECE SOJOWE NIE POPARZĄ CI SKÓRY

Wszystkie korzyści płynące z palenia świec – romantyczna atmosfera, aromaterapia i obniżenie poziomu stresu znikają w sekundę, kiedy Ty lub Twoje dziecko poparzycie się gorącym woskiem.

Świece sojowe mają niższą temperaturę topnienia niż parafina. Oznacza to mniejsze ryzyko poparzenia w przypadku przypadkowego rozlania roztopionego wosku na skórę. Co więcej! Ponieważ wosk sojowy ma niską temperaturę topnienia, można go użyć jako środka nawilżającego do skórek! 

ŚWIECE Z WOSKU SOJOWEGO SĄ EKONOMICZNE

Chociaż świece sojowe są czasami droższe niż świece parafinowe, wytrzymują nawet o 50 procent dłużej. Mają niższą temperaturę oraz palą się równomiernie, co wpływa natomiast, że to lepszy wybór również pod względem ekonomicznym. 

ŚWIECE SOJOWE MAJĄ MOCNIEJSZY ZAPACH

Ponieważ wosk sojowy pali się czyściej niż parafina, zapach jego olejków eterycznych jest przyjemniejszy i silniej pachnie. W przeciwieństwie do świec parafinowych sojowe świece zapachowe pachną świeżo i naturalnie.