Wykorzystaj w pełni swój nowy iPhone 13 dzięki tym wskazówkom i trikom!

0

Czy jesteś nowy posiadaczem iPhone 13? A może masz go już od jakiegoś czasu, ale nie byłeś w stanie zmaksymalizować jego potencjału? Tak czy inaczej, ten wpis na blogu jest dla Ciebie! W nim omówimy wskazówki i porady, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości iPhone’a 13.

Chroń swój telefon ochraniaczem ekranu i/lub etui dla dodatkowego bezpieczeństwa

W dzisiejszych czasach większość ludzi używa swoich iPhone’ów prawie do wszystkiego. Od pozostawania w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną po nadążanie za pracą i najnowszymi wiadomościami, nasze telefony stały się istotną częścią naszego życia. Ale biorąc pod uwagę cały czas, jaki im poświęcamy, nic dziwnego, że wypadki się zdarzają.

Dlatego tak ważne jest, aby chronić iPhone’a 13 za pomocą osłony ekranu i/lub iPhone 13 case. Osłona ekranu może pomóc w zapobieganiu zadrapaniom i innym uszkodzeniom, a etui może zapewnić dodatkową ochronę przed upadkami i uderzeniami. Istnieje wiele różnych opcji, więc poświęć trochę czasu, aby znaleźć taką, która odpowiada Twoim potrzebom.

Włącz „Hej Siri”, aby ułatwić korzystanie z zestawu głośnomówiącego

Włączenie „Hej Siri” to świetna opcja, jeśli szukasz sposobu na korzystanie z iPhone’a 13 bez użycia rąk. Po włączeniu tej funkcji możesz powiedzieć „Hej Siri”, a następnie swoją prośbę, a Siri odpowiednio zareaguje. Jest to szczególnie przydatne, jeśli musisz korzystać z telefonu podczas jazdy lub robienia czegoś innego.

Aby włączyć „Hej Siri”, otwórz aplikację Ustawienia i dotknij „Siri i wyszukiwanie”. Następnie przełącz przełącznik obok „Słuchaj „Hej Siri”. Teraz gdy chcesz aktywować Siri, powiedz „Hej Siri”, a ona będzie gotowa do pomocy.

Dostosuj swoje Centrum sterowania, aby uzyskać szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji

Centrum sterowania to jedna z najbardziej przydatnych funkcji iPhone’a 13, a także jedna z najłatwiejszych do dostosowania. Możesz dodawać lub usuwać skróty do rzeczy, z których najczęściej korzystasz, dzięki czemu nigdy więcej nie będziesz musiał ich szukać.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Ustawienia i dotknij „Centrum sterowania”. Stamtąd możesz używać przycisków „+” i „-”, aby dodawać lub usuwać skróty. Do wyboru są dziesiątki opcji, więc poświęć trochę czasu na zbadanie i zobacz, co będzie dla Ciebie najbardziej przydatne.

Gdy skończysz, Twoje Centrum sterowania zostanie dostosowane specjalnie do Twoich potrzeb. Jeśli więc zawsze regulujesz głośność lub włączasz tryb „Nie przeszkadzać”, te elementy sterujące będą dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz. A przy odrobinie dopasowania Centrum sterowania może znacznie ułatwić Ci życie.

Użyj funkcji Czas przed ekranem, aby śledzić i ograniczać czas spędzany na telefonie

IPhone 13 ma świetną funkcję o nazwie Czas ekranu, która pozwala śledzić i ograniczać użycie telefonu. Może to być pomocne, jeśli spędzasz zbyt dużo czasu przy telefonie i chcesz go ograniczyć. Aby użyć Czasu przed ekranem, przejdź do Ustawienia > Czas przed ekranem. Tutaj możesz zobaczyć, ile czasu spędzasz na telefonie, i ustawić limity dla niektórych aplikacji lub czynności. Możesz także użyć funkcji Czas przed ekranem, aby ustawić w telefonie porę snu, tak aby nie rozpraszała go przed pójściem spać. Wypróbuj Czas przed ekranem i sprawdź, czy pomoże Ci korzystać z iPhone’a 13 w bardziej zrównoważony sposób.

Pobierz dodatkowe aplikacje, aby zwiększyć produktywność lub wartość rozrywki

Jedną z największych zalet iPhone’a 13 jest to, że wiele aplikacji jest dostępnych do pobrania. Może to być niezwykle pomocne, jeśli chcesz poprawić swoją produktywność lub znaleźć nowe sposoby na rozrywkę.

Jeśli szukasz sposobów na zwiększenie produktywności, istnieje wiele aplikacji, które mogą Ci w tym pomóc. Na przykład istnieją menedżery zadań, takie jak Any.do lub Todoist, które mogą pomóc w śledzeniu listy zadań do wykonania i zapewnić, że wszystko jest na bieżąco. A jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji, wypróbuj aplikację taką jak Evernote lub Notability. Osoby aktywne fizycznie mogą znaleźć nowe sposoby na utrzymanie formy dzięki aplikacjom takim jak Nike+ Run Club czy Fitbit. Bez względu na to, czego szukasz, istnieje aplikacja, która może Ci pomóc!

Regularnie twórz kopie zapasowe telefonu na wypadek przypadkowego uszkodzenia lub utraty danych

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swój iPhone 13, jest regularne tworzenie kopii zapasowych. W ten sposób, jeśli kiedykolwiek przypadkowo uszkodzisz lub zgubisz telefon, będziesz mógł przywrócić dane z kopii zapasowej.

Dwa główne sposoby tworzenia kopii zapasowej iPhone’a 13 to iCloud lub iTunes. Zalecamy korzystanie z iCloud, ponieważ jest wygodniejszy i łatwiejszy w użyciu. Jeśli jednak wolisz, możesz również skorzystać z iTunes.

Aby utworzyć kopię zapasową iPhone’a 13 za pomocą iCloud, podłącz telefon do sieci Wi-Fi i przejdź do Ustawienia > iCloud > Kopia zapasowa. Następnie dotknij „Utwórz kopię zapasową teraz”, aby rozpocząć proces.

Aby wykonać kopię zapasową iPhone’a 13 za pomocą iTunes, podłącz telefon do komputera i uruchom iTunes. Następnie kliknij kartę „ Urządzenia” i wybierz swój iPhone 13 z listy. Po wybraniu kliknij kartę „Podsumowanie”, a następnie „Utwórz kopię zapasową teraz”.

To wszystko! Wykonując te proste czynności, możesz upewnić się, że Twój iPhone 13 jest bezpieczny i zdrowy, bez względu na to, co się stanie.