Dlaczego integracja z marketplace to idealny sposób na rozwój Twojego biznesu?

0

W dzisiejszych mocno zdigitalizowanych czasach biznes w postaci sklepu internetowego to bez wątpliwości jeden z tych pomysłów na własną firmę, która ma ogromny potencjał. Warto jednak stale szukać nowych sposobów na sprzedaż swoich usług i produktów, chociażby poprzez wykorzystanie popularnych miejsc, takich jak marketplace. Dlaczego warto zintegrować swój biznes e-commerce z marketplace?

Największy potencjał sprzedażowy właśnie na marketplace

Zacznijmy od tego, co interesuje każdego właściciela sklepu internetowego. Nasza marka, rozwijająca się nawet w bardzo dynamicznym tempie, wspomagana udaną kampanią reklamową nie będzie w stanie przebić się do tak dużego grona klientów, których możemy zachęcić do kupna poprzez popularne serwisy marketplace. Zgodnie z badaniami realizowanymi rok do roku, platformy typu marketplace odpowiadają za ponad 40% sprzedaży internetowej. Co to oznacza? Że szukając nowych sposobów dotarcia do klientów, powinniśmy pomóc sobie, szukając ich właśnie poprzez tego typu popularne platformy. 

Niskie koszty integracji naszej oferty z marketplace

Wprowadzenie swojej oferty na inne zewnętrzne serwisy zawsze wiążą się z pewnymi kosztami. Jeśli jednak postawimy na popularne platformy typu marketplace, możemy być pewni, że jest to koszt znacznie niższy, niż próba ekspansji w alternatywny, samodzielny sposób. 

Oczywiście musimy na samym początku dokładnie przeanalizować warunki współpracy z konkretną platformą, jednak z całą pewnością w długim terminie taka współpraca, przy odrobinie determinacji i wykorzystaniu nowoczesnych metod e-marketingu będzie dla nas bardzo opłacalna. 

Łatwy proces wdrożenia integracji naszej marki z najpopularniejszymi serwisami marketplace 

Wiele zalet wynikających z rozpoczęcia sprzedaży własnych produktów na marketplace może zblednąć w obliczu trudności związanych z integracją naszego sklepu z takimi platformami. Na szczęście dzięki https://ecommerce-revolution.pl/ integracja z wykorzystaniem innowacyjnej platformy BaseLinker będzie niezwykle skuteczna, i już od pierwszych dni uzyskujemy dostęp do nowych, wcześniej nieznanych kanałów sprzedaży. 

Wdrożenie systemu BaseLinker to coś znacznie więcej – to także moduły automatyki sprzedażowej, które w dużej mierze usprawnią nasz biznes i pozwolą skupić się nam na tym, co najważniejsze, czyli ekspansji i rozwojowi.