Poznaj lepiej Świnoujście! Noclegi i apartamenty nad morzem w mieście 44 wysp

0

Świnoujście w pierwszej chwili może się kojarzyć wyłącznie z beztroskim plażowaniem. Owszem, to właśnie tam znajduje się najszersza plaża w Polsce, ale nie można zapominać również o zabytkach i ciekawych miejscach wartych zwiedzenia. Do tego dochodzi dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, obejmująca m.in. komfortowe noclegi. Świnoujście na pewno warto umieścić na liście wakacyjnych destynacji.

Świnoujście to najbardziej wysunięta na północny zachód aglomeracja, która leży nad Morzem Bałtyckim. Określa się ją mianem „miasta 44 wysp” – leży bowiem na trzech dużych wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór oraz 41 mniejszych wyspach i wysepkach. W wyniku sztormów i pogłębiania portu, Świnoujście systematycznie się powiększa – w 2017 r. jego powierzchnia wynosiła niemal 200 km².

Noclegi w Świnoujściu to dobry pomysł na wypoczynek dla osób, które chcą połączyć plażowanie ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. W mieście jest ich mnóstwo! Liczne apartamenty nad morzem zapewnią natomiast miejsce do komfortowego odpoczynku po całym dniu atrakcji.

Świnoujście – apartamenty blisko najszerszej plaży w Polsce

Kiedy już uda Ci się znaleźć idealne apartamenty Świnoujście, koniecznie pójdź na tamtejszą plażę. W granicach administracyjnych miasta znajduje się aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych plaż. W przeciwieństwie do większości innych miejsc nad Bałtykiem, w okolicach Świnoujścia woda systematycznie „cofa się”, dzięki czemu plaża jest coraz szersza – w niektórych punktach jej szerokość wynosi nawet 70 metrów.

Plaże w Świnoujściu są bardzo malownicze. Brzeg morza od miasta oddzielają przepiękne wydmy, w wodzie pływają łabędzie, a tuż przy plaży – na końcu Falochronu Zachodniego – znajduje się jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta, czyli Stawa Młyny. Stawa to znak nawigacyjny umieszczony na stałe na lądzie lub w morzu bez użycia kotwicy – emituje on sygnały dźwiękowe, radiowe lub świetlne, ułatwiając nawigację statków i łodzi. Stawa w Świnoujściu ma kształt wiatraka, stąd też nazwa – Stawa Młyny.

Apartamenty Świnoujście – wypoczynek pełen nadmorskich atrakcji

Nie można zapominać o innych atrakcjach, jakie oferuje turystom Świnoujście. Noclegi blisko morza w tym właśnie mieście warto wykorzystać m.in. na spacery tamtejszymi promenadami. Pierwsza z nich to Promenada Nadmorska, która – jak sama nazwa wskazuje – przebiega równolegle do brzegu morza, a po jej obu stronach znajdują się liczne kafejki, punkty gastronomiczne i stoiska z pamiątkami. Promenada nad Świną to używana powszechnie nazwa ulicy Wybrzeże Władysława IV. Ma charakter spacerowy, można z niej podziwiać świnoujski port. Nieopodal obu promenad znajdują się apartamenty umożliwiające komfortowe nocowanie Świnoujście, takie jak Świnoujście Promenada albo SPA Casa Marina.

Port w Świnoujściu – razem z portem w Szczecinie – to jeden z największych w Europie zespołów portowych. Znaleźć tam można m.in. terminal przeładunkowy węgla i rudy, a także terminal przeładunkowy płodów rolnych – w tamtejszych magazynach pomieścić się może 50 tys. ton produktów! Kolejny charakterystyczny punkt ma mapie Świnoujścia to najwyższa w Polsce latarnia morska, która ma aż 65 metrów. W 2000 r. została udostępniona dla zwiedzających – na taras widokowy prowadzą okrągłe kamienne schody.

Świnoujście – noclegi blisko morza i zabytków

Noclegi nad morzem w Świnoujściu warto wykorzystać także do zwiedzenia zabytków w tym mieście. Pięknym miejscem jest Park Zdrojowy, położony na wschodnim skraju wyspy Uznam, założony pod koniec XVIII wieku. Tworzą go malownicze, urocze alejki z elementami małej architektury – można tam usiąść na ławce i podziwiać piękne okazy drzew porastających park, m.in. buki, dęby, jesiony, kasztanowce i klony.

Ciekawym budynkiem jest wieża kościoła Marcina Lutra – pozostałość ewangelickiej świątyni z początku XX wieku. Kościół z 62-metrową wieżą został zniszczony w czasie II wojny światowej. W latach 60. zaczęto jego rozbiórkę, ale wieżę zdecydowano się zostawić, gdyż była ważnym punktem nawigacyjnym na mapach. W 2003 r. prywatny inwestor sfinansował jej remont. Urządzono w niej kawiarnię, a na szczycie – najwyższy w mieście punkt widokowy.

Kolejnym obowiązkowym miejscem na trasie zwiedzania Świnoujścia jest tamtejsza twierdza, czyli wzniesiony w XIX wieku zespół fortyfikacji mających bronić portu. Twierdza składała się pierwotnie z czterech fortów – do naszych czasów przetrwały trzy: Fort Anioła, Fort Gerharda i Fort Zachodni. Autorem projektu był Johann Leopold Ludwig von Brese-Winiary.

Noclegi w Świnoujściu to dobry pomysł na kilkudniowy urlop i dłuższy wypoczynek nad Bałtykiem – zarówno dla grup przyjaciół, zakochanych par, jak i rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj