Sofa chesterfield to królowa salonów Ideal Meble

0
Sofa Uszak Chesterfield Lord Regent skóra Dubai 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Czy jakakolwiek inna sofa może pochwalić się tak długim i niesłabnącym zainteresowaniem.  Jest na liście sof od XVIII wieku? Przez pewien czas określenie sofa chesterfield używało się do każdej sofy, bez względu na to jak wyglądała. Obecnie określenie sofa chesterfield jest przypisane do głęboko pikowanych sof w stylu angielskim.

Sofa Chesterfield to piękna głęboko pikowana sofa, o charakterystycznym układzie pików. Pikowanie w tych sofach ma kształt rombu, jest to nawiązanie do kształtu diamentów, które kojarzą się z luksusem i bogactwem.

Pierwotnie sofy chesterfield tapicerowane były wyłącznie skórą naturalną ponieważ były drogie a skóra naturalna była nie tylko elegancka, ale też wytrzymała. Niektórym osobom sofa chesterfield nadal kojarzy się z sofą skórzaną.

Obecnie sofy chesterfield wykonywane są w tkaninach. Z reguły są to welury, velvety i plusze, ale pojawiają się też żakardy, plecionki, tkaniny lniane i bawełniane. Wybierając tapicerkę dla naszej sofy chesterfield mamy bardzo bogatą ofertę tkanin do wyboru.

Moda na sofy chesterfield.

Zainteresowanie sofami w stylu chesterfield nie słabnie, jednak w ostatnim czasie można mówić o modzie na te meble. Niektóre modele pojawiły się nawet w sieciówkach. Musimy jednak pamiętać, że sofy chesterfield to meble rzemieślnicze wykonywane ręcznie, przy produkcji masowej mogą stracić swój charakter i oryginalność.

Kanapa Chesterfield Celebrity 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Dzięki temu, że sofa chesterfield wykonywana jest ręcznie na indywidualne zamówienie możemy jako klient wprowadzić w niej swoje modyfikacje. Istotną zmianą mogą być wymiary sofy, ale na jej ostateczny wygląd wpływ będą miały również detale.

Sofa Chesterfield March z biglem wzór Mandala 2,5 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Jak już wcześniej wspominaliśmy, możemy wybrać tapicerkę, to ważne bo od jakości tapicerki zależy to jak długo nasza sofa chesterfield będzie wyglądała pięknie. Tkaniny z aperturami pozwalają nam łatwiej utrzymać sofę w nienagannej czystości, bez plam.

Ważnym elementem jest też kolor nóżek, pinezki, czy guziki, które kończa pikowanie sofy. Można też wykonać szatozy w innym materiale niż całą sofę.

Sofa Chesterfield rozkładana

Sofa chesterfield rozkładana to bardzo dobry wybór zarówno dla osób, które przewidują, że w ich domu będą nocować goście, jak i dla tych, którzy chcą korzystać ze spania na sofie codziennie.

Sofa Chesterfield rozkładana March 2,5 os. (foto: IdealMeble.pl)

W zależności od tego czy nasza sofa chesterfield ma pełnić rolę łóżka codziennie czy okazjonalnie musimy wybrać odpowiednią funkcją spania.

Do spania okazjonalnego możemy wybrać bardzo wygodną funkcję delfin (nazywaną czasami wózkową), belgijkę, czy delfina połączonego z belgijką. Możemy też stworzyć zestaw modułowy, gdzie do sofy można będzie dołączyć pufy i w ten sposób stworzyć powierzchnię do spania okazjonalnego.

Sofa chesterfield z funkcją spania codziennego

Sofa rozkładana chesterfield Normal z funkcją spania codziennego 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Do spania codziennego w sofach chesterfield służy funkcja spania IdealMeble. Posiada wytrzymały stelaż pozwalający na codzienne użytkowanie, oraz gruby materac (11cm) wzbogacony sprężynami bonellowymi. Takie sprężyny zdecydowanie podnoszą jakość użytkowania i żywotność materaca.