Lampy podłogowe – zastosowanie

0

Lampy podłogowe to jedno z najczęściej wybieranych przez współczesnych użytkowników dodatkowych źródeł światła. Doceniają je ze względu na sprawne połączenie funkcjonalności i estetyki. To rozwiązania bardzo mobilne, skuteczne w swoich zadaniach i piękne jednocześnie. Okazuje się, że dzięki swoim niepodważalnym zaletom sprawdzają się nie tylko w salonie, ale także w wielu innych pomieszczeniach w naszych domach: w gabinecie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Przekonaj się, gdzie mogą pojawić się lampy stojące.

Lampy podłogowe do salonu

Salon to wyjątkowa przestrzeń, w której niezbędne są liczne i zróżnicowane źródła światła. Gdy w tak dużym pomieszczeniu zdecydujesz się wyłącznie na oświetlenie główne, całość będzie pozbawiona wyrazu i płaska. W większości przypadków warto więc postawić na standardowe lampy wiszące, a następnie dobrać inne punkty świetlne, które podzielą salon na mniejsze strefy funkcjonalne. To ważne dla twojego samopoczucia – pamiętaj, że będziesz spędzał tu dużo czasu.

Głównym zadaniem oświetlenia dodatkowego w salonie jest tworzenie przyjemnego klimatu, który będzie sprzyjał długim rozmowom z przyjaciółmi i rodziną. Lampy podłogowe mogą znaleźć swoje miejsce za sofą czy w okolicach wygodnego fotela, skąd będą wspierały cię również w trakcie wieczornego czytania ulubionej lektury czy oglądania programów w telewizji. Często najlepszym wyborem są modele wyposażone w więcej niż jedno ramię. Dodatkowy punkt świetlny najczęściej daje możliwość sterowania kierunkiem i kątem padania światła, poprawiając warunki do wykonywania czynności precyzyjnych. Możesz np. skierować je bezpośrednio na trzymaną w rękach książkę, co wyraźnie odciąży twoje oczy.

Lampy stojące do domowego gabinetu

Ostatnie lata dość dobitnie pokazały nam, że w naszych domach powinno pojawić się miejsce do wykonywania służbowych obowiązków. Nie wszyscy możemy pozwolić sobie na wyodrębnienie osobnego pomieszczenia – czasami “domowy gabinet” to w gruncie rzeczy wyłącznie wydzielona przestrzeń z większego salonu. Niezależnie natomiast od naszych możliwości metrażowych, zawsze musimy zadbać o prawidłowe oświetlenie. Do pracy doskonale sprawdzają się dostępne w sklepie Domotio lampy podłogowe z regulowanym ramieniem. Są bardzo funkcjonalne i pozwalają nam na sterowanie kierunkiem padania światła – możemy więc rzucić je bezpośrednio na nasz blat roboczy, przy którym wykonujemy czynności precyzyjne.

Pamiętaj, że w strefie do pracy ogromne znaczenie ma nie tylko funkcjonalność wybranych mebli czy oświetlenia. Podczas wykonywania służbowych obowiązków ważne jest również twoje samopoczucie – przekłada się bowiem na twoją efektywność. Zatroszcz się więc o to, by wybrane lampy stojące odpowiadały również twoim potrzebom estetycznym. Nie muszą to być ponadczasowe projekty o subtelnej formie – jeśli tego ci trzeba, wybieraj odważniejsze rozwiązania o nietuzinkowych kształtach i odważnych kolorach.

Lampy podłogowe w sypialni

W większości standardowych sypialni jako oświetlenie wykorzystujemy przede wszystkim lampy wiszące i wspierające je lampy stołowe znajdujące się najczęściej po dwóch stronach wezgłowia łóżka. W ostatnich latach użytkownicy sprawdzili również alternatywne rozwiązania. Głównym źródłem światła coraz częściej są bardzo praktyczne i jednocześnie eleganckie plafony lub reflektory, zaś w formie oświetlenia nocnego wykorzystywane są niekiedy właśnie lampy podłogowe. Ich nowoczesne projekty są bardzo kompaktowe, więc nie zabierają cennego miejsca, jednocześnie generując wystarczającą ilość światła, by pomieszczenie było przytulne i funkcjonalne jednocześnie.

Stojące lampy do sypialni powinny być nie tylko wsparciem, ale także źródłem przyjemnej atmosfery. To bowiem przestrzeń, w której wypoczywasz. Warto zapewnić sobie warunki umożliwiające pełny relaks przed zaśnięciem i sprzyjające intymnym rozmowom z partnerem.

Lampa podłogowa do pokoju dziecka

Okazuje się, że nowoczesne lampy podłogowe mogą sprawdzić się również w pokoju dziecka. Łączą praktyczne funkcje z pięknym wyglądem, a wiele ponadczasowych projektów sprawia, że nie będą rozwiązaniem wyłącznie na pierwsze lata jego życia. Coraz więcej rodziców stawia bowiem na uniwersalność, która pozwoli im uniknąć częstych remontów, jednocześnie zapewniając przytulne warunki do wychowywania maluszka.

Co sprawia, że lampy podłogowe cieszą się tak dużym powodzeniem? Użytkownicy doceniają je za ich elegancki wygląd, mobilność i funkcjonalność. To najlepsze rozwiązania, gdy chcesz budować przyjemny klimat we wnętrzu i zapewnić sobie optymalne warunki do efektywnego wypoczynku. Co więcej, doskonale sprawdzają się w wielu pomieszczeniach w domu. To doskonały wybór, gdy planujesz aranżację salonu, sypialni, gabinetu czy pokoju swojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj