Szeroki zakres możliwości uniwersalnych płynów do mycia

0

Płyny uniwersalne są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które szukają wielofunkcyjnego preparatu. Służą one do skutecznego czyszczenia różnych powierzchni. Gdzie dokładnie sprawdzają się uniwersalne płyny?

Uniwersalne płyny do czyszczenia

Na rynku znaleźć można różne preparaty czyszczące. Wśród nich pojawiają się te o konkretnym zastosowaniu, np. do mycia łazienek czy usuwania tłuszczu ze sprzętów kuchennych. Ciekawym wyborem są jednak płyny uniwersalne. Pozwalają one na sprzątnięcie różnych powierzchni bez konieczności stosowania osobnych preparatów.

Płyny uniwersalne mogą mieć właściwości, które pozwalają na pozbywanie się nawet bardzo uciążliwych zabrudzeń. Ich składy są jednak na tyle delikatne, by nie szkodzić powierzchniom o różnych potrzebach. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy cenisz sobie funkcjonalność i kompaktowość. Dzięki płynom uniwersalnym nie trzeba bowiem posiadać kilku osobnych preparatów.

Jakie powierzchnie myją płyny uniwersalne?

Płyny uniwersalne zostały stworzone z myślą o dokładnym czyszczeniu różnych powierzchni. Wśród nich można wyróżnić:

  • parkiety drewniane,
  • płytki ceramiczne,
  • armaturę łazienkową,
  • kuchenki.

Wśród płynów uniwersalnych można znaleźć również te, które zostały podzielone ze względu na miejsce, w jakim należy je stosować. Mowa tu m.in. o preparatach do mycia łazienki. Pozwalają one na wyczyszczenie podłóg, armatury, baterii, luster czy kabin prysznicowych. Podobnie jest również w przypadku preparatów uniwersalnych kuchennych. Sprawdzą się one podczas mycia blatów, kuchenek, piekarników czy drobnych sprzętów w kuchni.

Popularnością cieszą się też uniwersalne płyny do mycia podłóg, które pozwalają na czyszczenie zarówno posadzek kamiennych, jak i kafelków, kamienia czy nawet betonu. To dobry wybór, gdy w danym budynku znajduje się co najmniej kilka rodzajów pokrycia podłogi – mówi specjalista ze sklepu Impact oferującego płyny uniwersalne i inne środki czystości.

Jakość płynów uniwersalnych

Możliwość zastosowania płynu uniwersalnego na dowolnej powierzchni bez wątpienia jest jego dużym atutem. Nie można jednak zapominać również o ich jakości. Na rynku znaleźć można różne preparaty, odbiegające od siebie skutecznością działania. Warto wybierać te, które z łatwością usuwają zabrudzenia, a nie tylko pielęgnują myte powierzchnie.

Bardzo często skuteczność preparatu można zwiększyć poprzez zastosowanie wyższego stężenia. Zazwyczaj takie preparaty trzeba bowiem rozcieńczyć z wodą, zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na butelce. Większe stężenie to większa moc, a więc także skuteczniejsze usuwanie poważniejszych zanieczyszczeń.

Wiele funkcji w jednym uniwersalnym płynie do czyszczenia

Wiele uniwersalnych płynów do czyszczenia pełni co najmniej kilka funkcji. To preparaty, które nie tylko usuwają zanieczyszczenia. Pozwalają one również pozbycie się kamienia wodnego, pleśni czy rdzy, co ma ogromne znaczenie w przypadku łazienek i kuchni. Oprócz tego preparaty tego typu pielęgnują czyszczone powierzchnie. Często zawierają one bowiem składniki nabłyszczające. Tworzą one warstwę ochronną, dzięki czemu na dokładnie wyczyszczonej powierzchni brud gromadzi się wolniej. Ułatwia to ponowne sprzątanie.