Pamiątka komunijna od chrzestnej

0

Pierwsza Komunia Święta jest ogromnym przeżyciem duchowym dla dziecka, ale też uroczystością, na której gromadzi się cała rodzina. Przystąpienie do sakramentu poprzedza długie przygotowanie, którym zajmuje się katecheta. Rodzice na wiele miesięcy wcześniej planują obiad, zaproszenia i prezenty. Szczególnie rodzice chrzestni chcą obdarować dziecko wyjątkową pamiątką. Pamiątka na komunię będzie towarzyszyła obdarowanemu dziecku przez lata, przypominając o pięknych chwilach i bliskich osobach.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej od chrzestnej

Rodzice chrzestni podczas chrztu przyjęli na siebie obowiązek bycia duchowymi przewodnikami dziecka. Dlatego ich obecność na Komunii Świętej ma wielkie znaczenie.

Prezent komunijny od matki chrzestnej to dla dziecka bezcenna pamiątka. Wybierając upominek, matka chrzestna powinna kierować się nie tylko estetyką, ale również jego ponadczasowością i uniwersalnością.

Jaką pamiątkę ważnej uroczystości wybrać, by przetrwała próbę czasu?

Prezent od matki chrzestnej najczęściej jest tradycyjny. Złoty lub srebrny łańcuszek z medalikiem lub krzyżykiem. To sprawdzony i efektowny upominek, który stał się symbolem Pierwszej Komunii Świętej. Jest to piękna pamiątka wyjątkowego dnia, którą można ozdobić personalizowanymi życzeniami. Kupując biżuterię w komplecie, otrzymujemy eleganckie pudełko z możliwością dedykacji. Na rewersie medalika możemy wygrawerować datę, rodzaj uroczystości i imię dziecka.

Doskonałym pomysłem jest również album na zdjęcia. Na okładce albumu możemy umieścić fotografię dziecka, dowolną grafikę i życzenia. Taki prezent, będzie nie tylko piękną pamiątką, ale również praktycznym upominkiem. Unikatowe fotografie z Pierwszej Komunii Świętej będą bezpieczne i należycie wyeksponowane.

Perfekcyjnie wykonana płaskorzeźba z aniołkami to upominek, który rozświetli dziecięcy pokój lub salon. Posrebrzana pamiątka charakteryzuje się mocnym połyskiem, który podkreśla szlachetność kruszcu.

Doskonale sprawdzi się również pozłacana figurka w kształcie aniołka, serca lub koniczynki. Ozdobiona austriackimi kryształkami dekoracja pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu. Z pewnością stanie się ulubioną pamiątką Pierwszej Komunii Świętej.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej z grawerem

Wybierając pamiątkę dla dziecka komunijnego, warto zwrócić uwagę czy ma ona możliwość personalizacji. Grawer lub nadruk z życzeniami sprawi, że upominek nabierze osobistego charakteru i zawsze będzie przypominał dziecku o pięknym dniu i bliskich osobach.