Rozjaśnianie włosów w domu? Sprawdź jak zrobić to dobrze!

0

Rozjaśniacz do włosów jest produktem niezbędnym podczas koloryzacji. Dzięki niemu łuski włosa otwierają się, co ułatwia wymywanie pigmentu. Pozwala to zmienić kolor o ton lub dwa. Należy oczywiście robić to stopniowo. Zmiana koloru włosów bowiem nie zawsze jest łatwym zadaniem. Na szczęście wybór produktów na rynku jest coraz szerszy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie produkty się wybiera, aby nie zniszczyć włosów. O czym warto jeszcze pamiętać i jak wykonać profesjonalne rozjaśnianie włosów?

Rozjaśniacz do włosów jest produktem niezbędnym podczas koloryzacji. Dzięki niemu łuski włosa otwierają się, co ułatwia wymywanie pigmentu. Pozwala to zmienić kolor o ton lub dwa. Należy oczywiście robić to stopniowo. Zmiana koloru włosów bowiem nie zawsze jest łatwym zadaniem. Na szczęście wybór produktów na rynku jest coraz szerszy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie produkty się wybiera, aby nie zniszczyć włosów. O czym warto jeszcze pamiętać i jak wykonać profesjonalne rozjaśnianie włosów?

Jak dobrze przygotować się do rozjaśniania włosów?

Farbowanie potrafi być zabiegiem dosyć inwazyjnym, który może wpłynąć negatywnie na kondycję włosów, dlatego należy się odpowiednio przygotować. Dzięki temu włosy cały czas pozostaną w dobrej kondycji. Co należy zrobić? 

W pierwszej kolejności nawilżyć 

Pielęgnację włosów warto zwiększyć już nawet dwa tygodnie wcześniej. Idealnie w takiej sytuacji sprawdzają się tzw. humektanty, które wiążą wodę i zapewniają jej dłuższe zatrzymanie na włosach. To znacznie lepiej odżywia. Przykładem takiej substancji jest dostępna w aptekach gliceryna lub produkty mające jej duże ilości w składzie. Można je dodać do stosowanych odżywek lub masek do włosów. Równie wartościowe są produkty z hydrolizowanymi proteinami. Szczególnie polecane są osobom ze zniszczonymi, przesuszonymi końcówkami. Proteiny te cechuje zdolność wypełniania wszelkich ubytków, bo poprawia kondycję. 

W drugiej kolejności sprawdzić, czy nie ma alergii

Po zakupie odpowiedniej farby należy sprawdzić, czy nie ma się na nią uczulenia. Co ważne, trzeba także kontrolować, te produkty, które są znane i regularnie używane, ponieważ składy mogą ulegać zmianom. Najlepiej nanieść niewielką ilość produktu na wybrane miejsce na skórze. Najczęściej jest to zgięcie łokcia. Po chwili trzeba to zmyć i odczekać 48 h. Jeśli po tym czasie nie wystąpi żadna reakcja alergiczna (wysypka, zaczerwienienie, świąd), można uznać produkt za bezpieczny.

Co zrobić tuż przed rozjaśnianiem?

Przed koloryzacją włosów należy pamiętać o pewnych krokach, które zapewnią powodzenie. Najlepiej nie myć ich tuż przed ponieważ włosy lekko przetłuszczone, z niewielką ilością sebum chronią skórę głowy oraz pasma przed negatywnym działaniem farby. Warto też dokładnie przeczesać włosy, dzięki czemu usunie się zanieczyszczenia i rozprowadzi sebum po całej powierzchni. W ostatnim kroku najlepiej podzielić włosy na cztery sekcje i spiąć je klamrą bądź spinką.

Rozjaśnianie włosów krok po kroku

Po upięciu podzielonych włosów należy założyć rękawiczki i wymieszać produkt w pojemniku. Jest to proszek z oksydantem, który aktywuje rozjaśniacz do włosów. W domowych warunkach lepiej nie stosować rozjaśniaczy o stężeniu ponad 6%, najlepsze są te 3%. Następnie trzeba nałożyć produkt na pasma najpierw z tyłu, a później resztę. Po tej czynności konieczne jest odczekanie czasu podanego w instrukcji, dokładne umycie włosów szamponem, opcjonalne zastosowanie tonera do włosów oraz nałożenie maski. Zastosowanie tych wszystkich kroków ochroni włosy przed zniszczeniem. Warto też pamiętać, by dostosowywać intensywność zabiegu i produkty do kondycji włosów.

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.