Ile wynosi prowizja dla biura nieruchomości?

0

Większość ludzi ma styczność z usługami biura nieruchomości raz w życiu, dlatego też brak wiedzy ile wynosi prowizja biura nieruchomości nie jest niczym dziwnym. Ważne jest również aby określić się co do tego, czy prowizją dla biura nieruchomości będzie obciążony kupujący czy sprzedający. Agencje nieruchomości mają swoje sprawdzone zasady postępowania i powinniśmy mieć tego świadomość wybierając odpowiednią z nich.

Ile bierze biuro nieruchomości za sprzedaż mieszkania?

Nie istnieje jeden cennik, który wyznacza ile wynosi prowizja biura nieruchomości. Jednak zawsze jest to określony procent od kwoty za jaką została sprzedana nieruchomość. W większości biur nieruchomości wysokość tej opłaty wynosi 2-3%, jednak mogą to być zarówno znacznie niższe wartości jak i te sięgające 5-6%.

Najlepsze biuro nieruchomości online – https://bnonline.pl/

Jeżeli prowizja biura nieruchomości jest zbyt niska, powinniśmy zastanowić się nad oferowanymi przez nią usługami, czy na pewno zostaniemy profesjonalnie obsłużeni. Często niższa prowizja dla biura nieruchomości może wiązać się z niskim poziomem usług. Co będzie skutkować wydłużeniem sprzedaży naszej nieruchomości. Dlatego warto przed wyborem agencji nieruchomości przeczytać opinie na jej temat.

Ile wynosi prowizja biura nieruchomości, które zajmie się sprzedażą naszego mieszkania najlepiej jak tylko można? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, ponieważ jeżeli biuro nieruchomości chce dużą prowizję od sprzedaży to w cale nie musi oznaczać, że mieszkanie zostanie potraktowane priorytetowo. Jeżeli już decydujemy się skorzystać z usług tego typu biura, warto poprosić o przedstawienie strategii swojego działania i planu na szybką sprzedaż naszej nieruchomości. Dopiero po takim zapoznaniu się powinniśmy podpisać umowę której warunki nas zadawalają z pośrednikiem nieruchomości.

Za co odpowiada pośrednik nieruchomości?

Agencje nieruchomości dostając zlecenie sprzedaży nieruchomości, zlecają je jednemu ze swoich pośredników nieruchomości. Taka osoba odciąża nas z wykonywania wszystkich zadań związanych ze sprzedażą mieszkania lub innej nieruchomości. Dzięki tej usłudze możemy zaoszczędzić sporo nerwów i czasu. Pośrednik nieruchomości odpowiada przede wszystkim za reklamę i stworzenie odpowiedniego ogłoszenia o sprzedaży naszej nieruchomości. To dzięki jego działaniom możemy być pewni, że oferta dotycząca sprzedaży trafi do jak najszerszego grona zainteresowanych odbiorców.

Kolejną rzeczą za którą odpowiada pośrednik nieruchomości jest kontaktowanie się z potencjalnymi kupcami oraz prezentacja lokum. Jeżeli korzystamy z polecanego i zaufanego biura nieruchomości możemy być pewni, że dzięki profesjonalnemu podejściu i prezencji, szybko sprzedamy mieszkanie.

Skup nieruchomości – https://bnonline.pl/skup-nieruchomosci/

Agencje nieruchomości jeżeli dostaną od nas upoważnienie, zajmują się również wszelkimi formalnościami, które muszą być załatwione podczas sprzedaży. Należy do nich między innymi sporządzenie umowy kupno-sprzedaż, dokonanie wpisów w księdze wieczystej, dopilnowanie aby wszelkie informacje o zadłużeniu dotyczącym mieszkania były przekazane do wiadomości kupującemu. Właśnie za tego rodzaju usługi płacimy prowizję dla biura nieruchomości.

Kto powinien płacić prowizję biura nieruchomości?

Najczęściej zdarza się tak, że prowizją dla biura nieruchomości są obciążeni, zarówno sprzedający jak i kupujący. Dzięki temu jeden, jak i drugi może korzystać z wiedzy i doświadczenia agenta nieruchomości. Jednak dla niego stanowi to pewien konflikt interesów, bo z jednej strony ma za zadanie sprzedać mieszkanie, a z drugiej także dobrze doradzić kupującemu. Dlatego ten typ świadczenia usług przez biuro nieruchomości jest wygodny dla zaangażowanych w kupno-sprzedaż, bo wysokość prowizji rozkłada się na dwie osoby.

Coraz częściej pośrednictwo nieruchomości ogłaszając swoje usługi, stosuje slogany, które głoszą, że ich usługi są wolne od prowizji dla kupującego. Tego typu marketing przyciąga większą ilość potencjalnie zainteresowanych osób. Chociaż warto wiedzieć, że w tym wypadku kupujący nadal jest obciążony opłatą prowizji dla biura nieruchomości. Dzieje się tak, ponieważ sprzedający nie chce być stratny i opłatę, którą powinien zapłacić kupujący jako prowizję biura nieruchomości, wlicza w cenę zakupu mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj