Kryteria wyboru plotera CNC

0

Gdy kupujesz ploter CNC plazma do swojej firmy, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na specyfikację maszyny, wyposażenie, funkcje i dostosowanie jej do sposobu, w jaki będzie wykorzystywana. Dlatego też warto poświęcić dłuższą chwilę na dokładną analizę i określenie, który sprzęt najlepiej sprawdzi się w przedsiębiorstwie. W ten sposób możliwe będzie nie tylko zwiększenie produktywności, ale też zanotowanie realnego wzrostu zysków przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Zatem już teraz sprawdź, czym powinien wyróżniać się ploter plazmowy CNC, który zapewni właśnie takie korzyści.

Jaki ploter CNC plazma warto wybrać?

Podczas kupowania plotera CNC plazmowego ważne jest zwrócenie uwagi na szereg bardzo ważnych aspektów. Ważna jest m.in. solidność i wytrzymałość. Jak mieć pewność, że wybierasz właśnie taką maszynę? Cenną wskazówką będzie, choćby informacja o tym, że ploter został skonstruowany z firmowych podzespołów, co daje już gwarancję wysokiej jakości i niezawodności. Do tego oczywiście renoma producenta jest ważnym kryterium wyboru plotera.

Warto zwrócić uwagę też na funkcje, jakie zawiera ploter CNC plazma. Wiele nowoczesnych maszyn cenionych jest za:

  • zintegrowany regulator wysokości THC,
  • możliwość analizowania z wyprzedzeniem ścieżki,
  • dostęp do bazy parametrów cięć,
  • różne typy akceptowanych plików, m.in. DXF,
  • możliwość cięcia do wybranego miejsca, nawet do końca,
  • sterowanie również przy pomocy Game Pada,
  • dostęp do funkcji anty-nurkowania palnika.

Oczywiście plotery na wysokim poziomie posiadają znacznie więcej przydatnych funkcji, jednak to te najważniejsze, na które warto zwrócić uwagę. Poza tym niezbędne staje się też poświęcenie czasu na sprawdzenie, co wchodzi w skład wyposażenia, jakie zawiera ploter CNC plazma. Postaw na maszyny z programem sterującym np. My Plasm CNC System. Do tego niezawodne okazują się być maszyny, zawierające pulpit operatorski wraz z monitorem. Znajdź też najlepiej stół wodny, który posiada wymienne ruszta. Dzięki temu zyskasz przy okazji pewność, że uzyskane cięcie jest znacznie dokładniejsze i czystsze, a poza tym podczas samej obróbki emitowanych będzie znacznie mniej gazów. Detalem, o którym często się zapomina, jest również dodatkowy port USB, który pełni ważną rolę podczas pracy z maszyną.

Dlaczego warto postawić na plotery CNC plazma?

Ogromnym atutem ploterów jest na pewno to, że umożliwiają wykonywanie profesjonalnych cięć oraz żłobień w różnych tworzywach – od stali węglowej, po stopową czy nierdzewną, a nawet aluminium. Jak widać ich szerokie zastosowanie to ogromne atuty, ale niejedyne, na jakie możesz liczyć. 

Dla większości przedsiębiorców bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby maszyna taka jak ploter CNC zautomatyzowała proces produkcji i tak się właśnie dzieje, gdy wybierzesz wysokiej jakości maszynę. Modele, które opłacają się najbardziej, np. z serii MTX, zapewniają liczne zalety, takie jak choćby obniżenie kosztów związanych z procesem produkcji. Ponadto dzięki zwiększonej produktywności możliwe staje się osiągnięcie lepszych wyników. Wszystko dzięki temu, że sam czas obróbki zostaje skrócony.

Oczywiście to niejedyne atuty, które wyróżniają dobrej jakości ploter CNC plazma. Bardzo ważne jest także to, że zapewniają niesamowitą precyzję. Niezależnie od liczby powtórzeń za każdym razem efekt jest tak samo zgodny z wcześniejszymi oczekiwaniami.