Złoty pierścionek z diamentem – jak wybrać?

0
złoty pierścionek z diamentem

Zastanawiasz się jak wybrać złoty pierścionek z diamentem? W tym artykule przedstawimy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w znalezieniu idealnej ozdoby. Poznaj tajniki rzemiosła oraz rzeczoznawstwa kamieni, by wybrać wyrób na lata. Niezależnie od okazji, taka wiedza z pewnością przyda się w praktyce.

Pierścionek z diamentem – postaw na jakość

Wybierając swój złoty pierścionek z diamentem zwróć uwagę na jakość materiałów. Dzięki czemu blask takiej ozdoby będzie Ci towarzyszyć latami.

Stawiaj na wysokiej jakości złoto

Wybieraj ozdoby, które powstają ze złota wysokiej próby – 585 (14 karatów) lub 750 (18 karatów). Gorszej jakości złoto będzie zmieniało kolor podczas noszenia, przez co częściej będziesz musiała oddawać je do czyszczenia.

Wybierz odpowiedni kamień

Jakość diamentów określana jest za pomocą zasady 4C (ang. color, clarity, cut, carat). Co w praktyce oznacza, że wartość każdego kamienia zależna jest od: koloru, czystości, szlifu oraz wielkości. Najpiękniejszy pierścionek z diamentem będzie oczarowywał swoim blaskiem od pierwszego wejrzenia. Dlatego warto postawić na ozdoby w których znajduje się brylant o dość przezroczystym kolorze – najlepiej D, E, F, G lub H – dalsze odcienie (I, J, K …) będą miały żółtawy odcień. Najczystsze diamenty określane będą jako IF, FL, VVS, VS lub SI. Decydując się na takie okazy mamy pewność, że pierścionek z diamentami będzie połyskiwał swoim naturalnym pięknem. Szlif oraz wielkość kamienia w pełni zależą od osobistych preferencji. Jednak należy pamiętać, że im więcej karatów ma jeden diament, tym większa będzie finalna cena pierścionka.

Pierścionki z diamentami

Alternatywą dla pierścionka z dużym karatowym brylantem są wyroby ozdabiane mniejszymi kamieniami. W praktyce polega to na oprawieniu kilku drobnych brylantów bardzo blisko siebie, tak aby gra świateł tworzyła tzw. iluzję. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać podobny blask ozdoby przy możliwie niskiej cenie.

Gdzie kupić pierścionek z diamentami?

Poszukując unikatową ozdobę warto poznać ofertę sklepów, które oferują wysokiej jakości wyroby. Jedną z takich marek jest BEMOON, gdzie znajduje się biżuteria autorska Moniki Bednarek. W sklepie internetowym są zarówno pierścionki z jednym diamentem, jak i te z kilkoma. Każdy wyrób powstaje z wysokiej jakości materiałów i pakowany jest w eleganckie pudełko. Dzięki czemu taki pierścionek z diamentem sprawdzi się zarówno jako upominek dla samej siebie, jak i na zaręczyny.

Więcej na stronie sklepu internetowego BEMOON