Przygotowania do ślubu: kupowanie obrączek

0

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Każdy szczegół jest niesamowicie ważny i wymaga od nas poświęcenia czasu i uwagi. Aby wszystko poszło po naszej myśli, należy rozważyć każdy aspekt w odpowiednim czasie. Wybór sali weselnej, wystrój kościoła czy menu – to tylko namiastka ze wszystkich przygotowywań. Bardzo istotną kwestią okazuje się wybór obrączek ślubnych. Jak poradzić sobie z tym zadaniem i jakie obrączki wybrać?

Kiedy zaplanować wybór obrączek i czym się kierować?

Wybór obrączek jest bardzo ważny. Należy je odpowiednio wcześniej określić i zamówić, gdyż trzeba mieć czas na ewentualny zwrot czy dopasowanie rozmiaru. Ten krok, którym jest wybór obrączek ślubnych, należy zaplanować na parę tygodni przed datą ceremonii. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się na wypadek ewentualnych niedociągnięć czy niezgodności oraz unikniemy pośpiechu tuż przed ślubem. Obrączki ślubne są wyrazem wierności, oddania i miłości. Ten element zaślubin pozostaje z nami przez całe życie i powinien być nie tylko ładny, ale i również solidnie wykonany z trwałych materiałów. Kwestia estetyczna jest również bardzo ważna. Obrączki powinny podobać się obydwojgu nowożeńcom. Wybór obrączki wiąże się również z wyborem jej kształtu. Możemy wybrać całkowicie płaskie z obu stron bądź z soczewką, która jest wyobleniem z wewnątrz. Dzięki temu obrączka nie będzie uciskać palca na całej swojej powierzchni, co znacznie sprawdzi się podczas upałów czy dla osób, które mają tendencję do opuchniętych dłoni. Kolejny aspekt to materiał, z którego wykonane są obrączki. Klasyczne złoto może zostać wyparte przez srebro, platynę, pallad czy tytan. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji młodej pary. Wybór materiału wiąże się również ze zwróceniem uwagi na próbę, która oznacza trwałość i szlachetność materiału, ale i również określa wartość wyrobu.

Różne rodzaje obrączek – wybierz odpowiednią

Wśród wielu modeli obrączek odnajdziemy klasyczne, o gładkiej powierzchni bez dodatkowych zdobień i grawera. Minimalistyczne obrączki mogą mieć delikatny grawer np. z datą zaślubin czy imionami Państwa Młodych. Nietypowe obrączki mogą być naprawdę wyróżniające. Całe wysadzone diamentami, różnorodne grawery, nietypowy, pokrętny kształt czy wielkość – wszystko zależy od naszej wyobraźni. Niespotykane wzory obrączek warto dopasować w każdym szczególe z firmą, która je wykona. Dzięki temu unikniemy niezgodności podczas odbioru gotowych obrączek. Zazwyczaj wybierane są obrączki klasyczne, gdyż są ponadczasowym symbolem miłości i odznaką oddania. Jednolity materiał i delikatny grawer posłuży nam przez całe życie i z biegiem czasu nie straci w naszych oczach.

Podsumowując, wybór obrączek to bardzo ważna kwestia, której nie wolno odkładać w czasie na ostatnią chwilę. Najlepiej rozpocząć kupowanie obrączek na około miesiąc przed ślubem, żeby dać sobie czas na wybór odpowiedniej i ewentualny zwrot czy wprowadzenie drobnych poprawek (grawer, zdobienia, rozmiar). Pozwoli to uniknąć pośpiechu i rozczarowania, które czasem pojawia się w wyniku pewnych niedociągnięć.