Home LifeStyle Czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości karma dla psa?

Czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości karma dla psa?

0

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości karma dla psa? Z tym pytaniem niewątpliwie boryka się wielu właścicieli psów, zarówno tych małych, jak i tych dużych. Nic dziwnego, w końcu to w dużej mierze od karmy zależy dobra kondycja naszego pieska. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, co powinno znaleźć się w dobrej jakości karmie dla psa.

Mięso to podstawa

Podstawową cechą, jaką powinna charakteryzować się dobrej jakości karma dla naszego psa, jest ilość mięsa, jakie zawiera. Im jest więcej mięsa, tym lepsza jest karma. Dlaczego? Ponieważ mięso jest źródłem białek oraz aminokwasów, z których są zbudowane mięśnie naszego czworonożnego przyjaciela- jeżeli organizm naszego pieska nie będzie otrzymywać odpowiedniej ilości białek, to zacznie je pobierać z mięśni, to z kolei jest bardzo szkodliwe dla między innymi nerek naszego psa.

Karma sucha czy mokra dla psa?

Wszystko tak naprawdę zależy od kondycji naszego psa, jeżeli ma on na przykład problemy z gryzieniem, to lepsza będzie mokra karma. Pamiętajmy jednak, że ma ona niższą kaloryczność niż jej suchy odpowiednik, dlatego też świetnie nadaje się jako posiłek dla psów, które muszą zrzucić nieco więcej wagi. Natomiast jeżeli nasz pies nie ma problemów z nadwagą, to powinien on, mówiąc wprost, zjeść więcej karmy mokrej, aby móc zaspokoić swoje potrzeby energetyczne. Obecnie każdy ceniący się producent karmy podaje na opakowaniu jej wartość kaloryczną, co znacznie ułatwia odpowiednie żywienie psa. Rozwiązaniem pośrednim mogą być tutaj tak zwane karmy suche miękkie, które z jednej strony nie są aż tak twarde, jak suche, a z drugiej nie są one typowo wilgotnymi karmami. Dobrym rozwiązaniem może być także karmienie naprzemienne, od warunkiem, że odpowiednio dobierzemy ilość karmy pod kątem składników odżywczych oraz jej kaloryczności.

Odpowiedni dobór karmy dla naszego pupila może być niemalże kluczowy, jeżeli po pierwsze zależy nam na jego zdrowiu, po drugie, jeżeli chcemy poprawić jego nastrój oraz kondycję – pies, który dostanie karmę o zbyt małej kaloryczności, może między innymi nie mieć sił do spacerów. Dlatego też godny polecenia producent karmy, to taki który produkuje karmę nie tylko odpowiednią kalorycznie, ale także bogatą w mikro oraz makro elementy. Nie warto więc kupować tanich karm dla psów, które często wręcz są szkodliwe dla naszych psów.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version