Wisiorek – piękna biżuteria podkreślająca stylizację i osobowość

0

Ozdobne naszyjniki są jednym z najchętniej wybieranych elementów biżuterii. Idealnie podkreślają charakter stylizacji, mogą też służyć do zakomunikowania w symboliczny sposób naszych emocji czy nastawienia. Wybór jest ogromny, warto więc poznać najnowsze trendy i odszukać wisiorek perfekcyjnie pasujący do danej chwili i na daną okazję.

Wisiorek – ozdoba na szyję wyrażająca naszą osobowość

Wisiorek to coś więcej niż zwykła ozdoba. Oczywiście możemy założyć naszyjnik bez głębszych refleksji na temat jego ukrytych znaczeń, ale nasz wybór zawsze mówi otoczeniu coś na nasz temat. Czy lubimy skromne, delikatne ozdoby, czy może chcemy zwrócić za ich sprawą na siebie uwagę? Subtelny wisiorek wcale nie musi oznaczać braku pewności siebie, wręcz przeciwnie, ale wybór naszyjnika może powiedzieć o nas naprawdę wiele. Niektóre z nas z rozwagą dopasowują jego wzór czy materiał, z jakiego został wykonany, do swojego nastroju oraz ogólnego nastawienia do świata. Czasami chcemy za jego pomocą wyrazić więcej, niż chcemy powiedzieć słowami. Wisiorek ma przede wszystkim zdobić naszą kreację i stanowić dopełnienie stylizacji, ale może pełnić też funkcję pozawerbalnej komunikacji z otoczeniem.

Jak wybrać odpowiedni wisiorek?

W wyborze naszyjnika główną rolę grają nastrój i emocje, ale także nasz indywidualny gust. Zakładamy czy kupujemy naszyjnik, który podoba się nam – i to także w pewien sposób wyraża naszą osobowość. Różnorodność wzorów sprawia, że z pewnością znajdziemy coś w sam raz dla siebie i na każdą okazję. A ta również jest ważna, gdy przychodzi nam decydować, który wisiorek będzie idealnym dopełnieniem stylizacji. Podstawowa kwestia przy wyborze naszyjnika to materiał, z jakiego jest wykonany. Najbezpieczniej jest wybrać wisiorek srebrny lub złoty, ponieważ te wysokiej jakości kruszce nie powodują uczuleń, więc nosić je mogą osoby nawet o szczególnie wrażliwej skórze. Warto pamiętać, że srebrne naszyjniki również mogą być pozłacane, także na różowo, więc na naszyjnik w kolorze złotym nie musimy wydawać fortuny. Można też zdecydować się na naszyjnik z dodatkiem mosiądzu, w stylu boho. Na uroczyste okazje i wieczorowe wyjścia sprawdzą się naszyjniki bardziej widoczne, z połyskiem i wyraźnymi elementami ozdobnych wzorów. Na co dzień, do pracy czy szkoły pasują delikatne wisiorki z motywami kwiatowymi.

Naszyjniki w stylu boho czy wisiorek z geometrycznymi wzorami?

Wisiorek w stylu boho to dobry sposób na podkreślenie nieszablonowej osobowości. Koraliki, frędzelki i chwosty wnoszą powiew wolności i lekkości, dopełniając oryginalną, nowoczesną stylizację. To idealny wybór na spotkania z przyjaciółmi czy wakacyjny spacer w promieniach słońca. Naszyjnik w stylu boho można nosić na prawie każdą okazję, a w chłodniejsze, pochmurne dni przywoła wspomnienia beztroskiego lata. Naszyjniki z geometrycznymi wzorami mają nieco bardziej oficjalny charakter i świetnie nadają się jako dodatek do eleganckiej kreacji noszonej na przykład w pracy.