Skup samochodów – Zdobądź więcej gotówki, gdy sam sprzedajesz samochód.

0

Oszczędź swój czas i skorzystaj z oferty natychmiastowej gotówki za pośrednictwem skupu samochodów w Katowicach. Masz możliwość otrzymania gotówki lub kredytu na wymianę dowolnej marki pojazdu. To nic nie kosztuje i nie wymaga zakupu, jednak skup samochodów w Katowicach ma bardzo szeroką ofertę dla koneserów czterech kółek.

Działają na Śląsku – skup pojazdów – to fachowa obsługa wszystkich klientów.

Sprzedaż samochodu może być stresującym procesem. Możesz liczyć na wyspecjalizowany zespół, który wesprze Cię na każdym kroku. Oprócz pomocy w tworzeniu profesjonalnej reklamy, oferuje się sprzedawcom doradztwo w kupnie samochodu dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Świetna okazja! Ale czym jest sprzedaż używanego samochodu?

Samochód używany to pojazd, który nabył poprzedni klient, a gdy klient chce kupić nowy samochód, jako dobrą wolę, aby utrzymać dobre relacje z klientem, odkupujemy go, czasami samochód ma wady, które są zbyt drogie dla klienta, lub części nie są łatwo dostępne, ale nie zawsze tak jest.

Wszystkie samochody wykupione są zgodne z normami bezpieczeństwa. Obowiązkowe jest sprawdzenie i naprawa wszystkich usterek, jeśli to konieczne.

Priorytetem przy skupie aut są klienci i reputacja, jaką posiadamy w gronie całej społeczności, nie tylko z okręgu Śląska. Kiedy odkupujemy pojazd, nie sprzedajemy go, chyba że spełnia wszystkie środki bezpieczeństwa. Wszystkie odkupione pojazdy są w doskonałym stanie i zostały dokładnie sprawdzone, aby upewnić się, że następny klient nie będzie miał żadnych problemów.

Jaki jest najlepszy rocznik samochodu przy zakupie używanego?

Kupowanie używanego samochodu zamiast kupowania nowego ma oczywiste zalety. Najważniejszą różnicą jest oczywiście niższa cena przy zakupie używanych pojazdów.

Samochody to aktywa, które tracą swą wartość z powodu amortyzacji. Chociaż może to być ból głowy dla osób, które lubią kupować najnowsze modele, może być dobrodziejstwem dla innych, którzy chętnie kupują używane pojazdy. Zakup używanego samochodu, który ma nawet kilka lat, może oznaczać znaczne oszczędności.

Musimy jednak wziąć pod uwagę, że starsze pojazdy mogą wymagać większej konserwacji i napraw. Zużycie niektórych wrażliwych części, nieuchronnie zbiera swoje żniwo. Powstaje więc pytanie, czy warto inwestować w zakup używanego samochodu? Czy podczas zakupu należy zwrócić uwagę na rocznik używanego samochodu?

Skup aut – Czy amortyzacja samochodu ma znaczenie?

Po pierwsze, weź pod uwagę, że amortyzacja nie jest taka sama dla nowych i starych samochodów.

Nowe samochody amortyzują się znacznie szybciej niż samochody używane. Gdy zjedziesz z parkingu nowym samochodem, natychmiast traci on 9-11% swojej wartości. W ciągu 12 miesięcy przeciętny samochód straci 20% swojej wartości. Po tym czasie samochód będzie tracił co roku przez pięć lat około 15-25% swojej obecnej wartości. Następnie amortyzacja nadal ma miejsce, ale w wolniejszym tempie.

Oddając auto do skupu samochodów, rocznik ma duże znaczenie

Biorąc pod uwagę te liczby, kupując pojazd, który ma 2-3 lata, otrzymujesz prawie nowy pojazd, nie biorąc pod uwagę żadnej amortyzacji.

Na przykład nowy samochód, który kosztowałby 30 000 PLN, może być Twój za około 16 000-20 000 PLN, jeśli poczekasz 2-3 lata na jego zakup.

Jeszcze większe oszczędności można uzyskać, kupując starszy pojazd. Pięcioletni samochód zazwyczaj traci około 60% swojej wartości. Tak więc nasz przykładowy pojazd o wartości 30 000 PLN może być Twój za około 12 000 PLN.

Czynniki wpływające na amortyzację każdego pojazdu

Modele pojazdów amortyzują się przy różnych prędkościach. Na przykład luksusowe samochody sportowe mają wysoki wskaźnik amortyzacji, ponieważ typowy nabywca zawsze chce najnowszego modelu.

Pojazdy uznane za niezawodne amortyzują się najwolniej. Obecnie Jeep Wrangler, Toyota Tacoma i Nissan Frontier mają jedne z najniższych pięcioletnich wskaźników amortyzacji na rynku.

I odwrotnie, pojazdy, które zostały wycofane z rynku lub są znane z drogich napraw, mają bardzo wysoką amortyzację. Chociaż możesz znaleźć okazję, musisz dokładnie rozważyć koszt bieżących napraw przy zakupie jednego z tych modeli.

Biorąc pod uwagę koszty utrzymania – szukamy oszczędności

Nowoczesne samochody są na ogół niezwykle niezawodne, nawet gdy się starzeją. Przeciętny pięcioletni samochód kosztuje około 350 złotych za naprawę, podczas gdy dziesięcioletni samochód ma średni roczny koszt naprawy prawie 600 złotych rocznie. Pięcioletni samochód może mieć poważny problem tylko co trzy lata, podczas gdy 10-letni samochód może mieć problem co 18 do 20 miesięcy.

Skupowane pojazdy dają oszczędności nowym nabywcom

Nie powinniśmy zapominać, że nowsze modele często mają przewagę nad starszymi odpowiednikami. Na przykład w 2012 roku we wszystkich samochodach obowiązywała elektroniczna kontrola stabilności, a boczne poduszki powietrzne stały się standardem w większości pojazdów. Kamery cofania były dostępne w wielu modelach z 2012 roku. Inne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa czynnego stały się szerzej dostępne w roku modelowym 2012, więc jest to dobry początek, jeśli bezpieczeństwo jest głównym problemem przy zakupie używanego samochodu.

Nowsze pojazdy często mają też lepsze przebiegi, co na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić pieniądze. A w nowszych modelach często można znaleźć więcej gadżetów i lepsze wybory stylistyczne.

Skup samochodów w Katowicach, to gwarancja zadowolenia i satysfakcji.

Najlepszy wiek na zakup używanego samochodu jest bardzo subiektywny i sprowadza się do Twoich priorytetów. Zakup używanego samochodu, który ma zaledwie 2-3 lata, to ogromna oszczędność na cenach nowego samochodu, a Ty otrzymujesz praktycznie nowy samochód. Ale jeśli chcesz potencjalnie poświęcić styl i funkcje, pięcioletni pojazd oferuje jeszcze większe oszczędności i jest mało prawdopodobne, aby kosztował znacznie więcej w rocznej konserwacji.

Materiał partnera