Właściwości oleju z nasion konopi

0

Coraz więcej dobroci potrafimy czerpać z samej natury. Dlatego właśnie rosnącą popularnością wyróżnia się olej konopny. Zanim dowiesz się, jakie właściwości posiada olej z nasion konopi, wcześniej warto sprawdzić czym w ogóle on jest, a także z czego dokładnie się pozyskuje. Dopiero wtedy będziesz wiedzieć, na jakie dolegliwości można stosować ten specyfik.

Olej konopny – co to jest

Olej konopny przede wszystkim jest pozyskiwany z nasion konopi siewnych, które są oczywiście uprawiane zgodnie z prawem. Olej tłoczony jest na zimno w temperaturze, która osiąga zaledwie 40 stopni Celsjusza. Nie należy go podgrzewać, a także przerabiać w inny sposób, ponieważ straci on wtedy wszystkie swoje cenne właściwości. W swoim smaku przypomina nieco orzechowy lub słonecznikowy olej. Jednocześnie wykazuje się ziemistym posmakiem oraz aromatem.

Właściwości oleju konopnego

Olej konopny posiada wiele cennych właściwości, które wykorzystuje się przede wszystkim w medycynie naturalnej. Warto dodać, że w swoim składzie olej konopny zawiera aż 80% nienasyconych kwasów tłuszczowych, wśród których zawarte są zarówno kwasy omega-6, a także omega-3. Jednak sam skład nie jest wyjątkowy, ale proporcja tych dwóch grup kwasów, która uchodzi za idealny.

Korzyści stosowania oleju konopnego są widoczne w przypadku takich schorzeń i dolegliwości jak:

  • Nowotwory – olej konopny jest odpowiedzialny za zahamowanie rozwoju guza. Jednak w tym celu należy spożywać tłuszcze z grupy omega-3, a taka proporcja powinna wynosić minimum 2% spożywanych kalorii.
  • Łuszczyca – osoby, które chorują na łuszczycę, mogą z powodzeniem wspomóc się w swoim leczeniu kwasami omega-3. Oczywiście suplementacja powinna być wzbogacona także o inne elementy, takie jak witamina D, czy też retinoidy.
  • Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego – niestety stan określany skrótem PMS dokucza naprawdę wielu kobietom. Bóle głowy, rozdrażnienie, płaczliwość, a także bóle brzucha to tylko jedne z licznych symptomów tego stanu. Regularna suplementacja olejem konopnym przyczyniła się do znacznej poprawy stanu przed wystąpieniem menstruacji.
  • Stany zapalne – udowodniono, iż w przypadku występujących stanów zapalnych, zauważono, że po regularnym zażywaniu oleju konopnego, widoczne było ustąpienie stanów zapalnych.

Olej konopny a olejki CBD

Bardzo często mylimy olej konopny z olejkami CBD, które tak naprawdę nie oznaczają tego samego, ale rzeczywiście pochodzą z tej samej rośliny. Tak jak już wspomniano, olej konopny to efekt tłoczenia na zimno nasion konopi siewnej. Natomiast olejki CBD są ekstrahowane z kwiatów konopi siewnej i są oferowane jako surowe z chlorofilem (RAW) lub bez chlorofilu (GOLD). Jeżeli poszukujesz najwyższej jakości olejków CBD, które mają przede wszystkim korzystny wpływ na układ nerwowy człowieka, to sprawdzone produkty znajdziesz w sklepie internetowym https://www.cannabaorganics.store/. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą, w której znajdziesz dla siebie odpowiednie preparaty łagodzące dolegliwości, z jakimi borykasz się każdego dnia.

materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj