Wertykulator, aerator i glebogryzarka do czego służą?

0

Przychodzi taki czas zarówno w życiu i w roku, kiedy postanawiamy, że to najwyższy czas, aby zadbać o swój trawnik. Jeśli odpowiednio zadbamy o jego pielęgnację to z pewnością sprawi on, że ogólny wygląd naszej działki ulegnie znacznemu poprawieniu. Z pewnością też dużo lepiej wraca się do domu, kiedy pierwsza rzecz jaka nas wita, to kojący widok uporządkowanego i zadbanego trawnika. Do tego oczywiście posłużą nam odpowiednie do tego celu narzędzia, o których dowiesz się w poniższym tekście, nawet jeżeli jesteś kompletnym amatorem

Glebogryzarka ogrodowa, czyli pierwsze urządzenia do rozważenia

Jeżeli zamierza się postawić pierwszy krok, z pewnością powinniśmy naszą uwagę zwrócić na urządzenia jakim są glebogryzarki ogrodowe. W dużym uproszczeniu są to urządzenia, które służą do spulchniania ziemi, ale oprócz tego również ją napowietrza i odchwaszcza. Całe działanie opiera się na ostrzach, które poruszając się z dużą prędkością, przerzucają ziemię na drugą stroną. Niewątpliwym plusem ich zastosowania jest to, że pozostawiają one ziemię bez grudek, gotową do wysiewu.

Na jaką glebogryzarkę się zdecydować?

Jeżeli zamierzasz zadbać jedynie o swój przydomowy ogródek, to w takim razie twój wybór powinien paść na glebogryzarkę elektryczną, która w zasadzie jest najpopularniejszym wyborem o ile nie zajmujemy się ogrodnictwem zawodowo. Jeżeli natomiast nie chcesz inwestować większej ilości pieniędzy na start, możesz rozważyć również wersję budżetową, czyli glebogryzarkę ręczną. Oczywiście nie ułatwi nam ona pracy tak bardzo jak jej elektryczna odmiana, ale jest również warta rozważenia.

Jeżeli mamy zamiar skupić się na konkretnej uprawie, warto również zainteresować się bardziej specjalistycznym sprzętem, jak przykładowo glebogryzarka do truskawek. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie szukać tego typu urządzeń, powinieneś z pewnością zajrzeć na stronę narzedzia24na7.pl, gdzie znajdziesz szeroką ofertą i z pewnością znajdziesz coś dopasowanego do Twoich potrzeb.

Aerator do trawnika czy wertykulator elektryczny

Jeżeli zależy Ci na poprawieniu kondycji Twojego trawnika, ale nie chcesz „wywracać go do góry nogami”, możesz również zastanowić się nad wertykulatorem lub aeratorem elektrycznym. Wybór w tej kwestii jest o tyle prostszy, że często można zaopatrzyć się w wertykulator i aerator 2w1, co pozwala nam na zakup jednego sprzętu, zamiast zastanawiać się nad każdym z osobna.

Zadanie jakie spełniają tego typu urządzenia, są w zasadzie bardzo podobne do tych należących do glebogryzarek, natomiast dzięki nim ograniczmy się do zabiegów pielęgnacyjnych, zamiast mimo wszystko bardziej czasochłonnych robót ziemnych. Dzięki wertykulatorowi pozbędziemy się martwej tkanki organicznej, natomiast aerator pozwoli nam na napowietrzenie gleby. Wybór urządzenia 2 w 1 może więc się okazać w tym wypadku najbardziej odpowiednim.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie zacząć poszukiwania sprzętu dla siebie i swojego przydomowego ogródka, zacznij od sprawdzenia najpopularniejszych modeli jak np. rekultywator do trawy firmy Dedra, który jest jednym z najpopularniejszych wyborów. Wspomniany model oraz wiele innych, wraz z poradami jak wybrać urządzenie dostosowanych do Twoich potrzeb znajdziesz na narzedzia24na7.pl