Tatuaż na plecach – o czym warto wiedzieć przed wykonaniem?

0

Duża część tatuażystów bardzo lubi robić tatuaże na plecach. Wynika to z faktu, że plecy są największą częścią ciała, co pozwala na wykonanie dużego, wyszukanego wzoru. Skóra na plecach jest mniej podatna na zmiany wiekowe, co przyczynia się do większej trwałości projektu. Jednak duże tatuaże na plecach to nie wszystko. Popularnością obecnie cieszą się także wzory, które biegną wzdłuż kręgosłupa. Często tatuowanym miejscem są także górne części pleców i łopatki. Niezależnie jednak, na jak duży wzór się zdecydujesz, masz ogrom możliwości. 

Czy tatuaż na plecach boli? 

Wiele osób, która zaczyna rozmyślać nad danym tatuażem, zastanawia się, czy wykonanie dziarki akurat tam, jest bolesne. Niestety, na pytanie “czy tatuaż na plecach boli”, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę, każdy z nas odczuwa ból zupełnie inaczej. Wszystko to oczywiście za sprawą indywidualnych progów bólu. Jednakże większość miłośników dziarania, jest zgodna – tatuaż na plecach nie należy do tych najprzyjemniejszych. Za najbardziej bolesne miejsca uważa się między innymi kręgosłup, czy łopatkę. 

Ile kosztuje tatuaż na plecach?

Koszt tatuażu na plecach waha się od kilku tysięcy złotych w górę. Mowa oczywiście o tatuażu, który pokryje większą część naszych pleców lub ich całość. Za mniejsze wzory zapłacicie stosunkwo mniej, nawet już od kilkuset złotych. Warto pamiętać, że cena każdego tatuażu zależy od kilka czynników: wielkości, umiejscowienia, stylu i doświadczenia artysty. Zapisując się do wybranego tatuażysty, pamiętaj, aby uwzględnić te kwestie w swojej pierwszej wiadomości. 

Znaczenie tatuażu na plecach

Jesteś ciekawy co oznacza tatuaż na plecach? Cóż, samo umiejscowienie danej dziarki nie wpływa bezpośrednio na jej znaczenie. Inaczej już jest w przypadku poszczególnych wzorów. To właśnie one skrywają za sobą jakieś znaczenie. Oczywiście, symbolika wybranego motywu nie musi być ważna dla ciebie. Jeśli jednak uważasz to za kluczowy element tatuażu, warto zapoznać się z podstawowymi znaczeniami wzoru, który chcesz mieć na swoim ciele. Symbolikę danych motywów bez problemu znajdziesz w sieci. Artykułów na takie tematy jest naprawdę sporo! 

Najbardziej popularnymi, symbolicznymi wzorami na tatuaż są tatuaże:

  • czaszki – symbol kruchości, przemijania
  • kwiaty – odrodzenie, dojrzewanie (ogólne znaczenie dla kwiatowych wzorów)
  • napisy – znaczenie zależne od treści danego napisu
  • łapacz snów – symbol ochrony
  • ptaki – symbol wolności, podróży
  • wilki – symbol odwagi, waleczności

Tatuaż na plecach – gdzie szukać inspiracji?

W dzisiejszych czasach, znalezienie inspiracji na tatuaż na plecach jest o wiele prostsze, niż kiedyś. Wszystko to za sprawą Social Mediów, które pękają w szwach od tatuażowego contentu. Najczęściej wybieranym medium na poszukiwanie tatuażowych inspiracji jest zdecydowanie Pinterest. Istnieje jednak miejsce, gdzie oprócz tysięcy inspiracji, możesz od razu zarezerwować termin u artysty, którego prace ci się podobają. Mowa o INKsearch.co, platformie łączącej studia, artystów i miłośników tatuażu. Jak to działa? Wystarczy, że w pierwszej wyszukiwarce wpiszesz motyw, który cię interesuje, a w drugiej miasto, w którym poszukujesz tatuażysty – to tyle! Teraz możesz przejrzeć portfolio artystów tatuażu z twojej okolicy, i to za pomocą tylko kilku kliknięć! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj