Jak wybierać tonery do drukarek laserowych?

0

W przypadku drukarek konieczna jest regularna wymiana materiałów eksploatacyjnych, bez których niemożliwe jest wykonanie wydruku. Jednak nie wszystkie wkłady są odpowiednie dla danego modelu, dlatego powinieneś wiedzieć, jak wybierać tonery do drukarek laserowych. Poniżej podpowiadamy, na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę.

Jak wybierać tonery do drukarek laserowych?

Zanim zakupisz toner do drukarki laserowej, dokładnie przyjrzyj się kilku kwestiom. 

1. Rodzaj drukarki

W pierwszej kolejności sprawdź, jaką posiadasz drukarkę – ponieważ każdy model potrzebuje innego wkładu. Powinieneś zakupić toner, który będzie z nią kompatybilny. W przeciwnym razie jego użycie będzie niemożliwe lub nawet zakończy się poważną awarią drukarki. Dla ułatwienia, możesz odczytać symbol z wcześniejszego tonera i na tej podstawie poszukać nowego.

2. Toner z chipem czy bez?

Sprawdź również, czy potrzebujesz tonera z chipem. Ten drobny element kontroluje pracę wkładu, dzięki czemu na bieżąco otrzymujesz informacje o jego zużyciu. Wbrew pozorom nie jest to tylko nic nieznaczący dodatek. W niektórych modelach drukarek jego obecność jest niezbędna do prawidłowego działania.

3. Kolor wkładu

Wkłady mają różne kolory. Podstawowy jest czarny i tutaj nie ma większego problemu z wyborem odpowiedniego produktu. Może on jednak wystąpić przy tonerach kolorowych. Niektóre urządzenia wymagają pojedynczych kaset, zawierających wszystkie barwy jednocześnie. U innych z kolei należy zakupić kilka kaset z konkretnymi kolorami. Warto więc sprawdzić to jeszcze przed zakupem.

Oryginał czy zamiennik?

Wokół tego tematu pojawia się najwięcej wątpliwości. Oryginały są drogie, zamienniki dużo tańsze. Z drugiej strony panuje przekonanie, że produkty zastępcze są gorsze i szkodliwe dla drukarek. Jest to jednak mit. Obecnie różnice pomiędzy tymi rodzajami wkładów ciężko zauważyć.

Co jeszcze jest ważne podczas zakupu tonera?

Podczas zakupu tonerów do drukarki laserowej nie kieruj się jedynie ceną. W ten sposób może okazać się, że co prawda zakupisz tańszy produkt, lecz jego wydajność będzie o wiele niższa. Tym samym na danym wkładzie wydrukujesz o wiele mniej stron. W przypadku najtańszych materiałów eksploatacyjnych jakość zazwyczaj nie jest zbyt dobra. Oznacza to, że oszczędność jest tylko pozorna. W praktyce odbije się to na wspomnianej wcześniej wydajności, a także na jakości druku. Niekiedy może nawet skutkować zmniejszeniem żywotności drukarki. To, zamiast zmniejszyć Twoje wydatki, jeszcze bardziej je zwiększy. 

Jeśli zależy Ci na znalezieniu wysokiej jakości zamienników w przystępnych cenach, to zajrzyj do e-sklepu tuszezagrosze.pl. Jego asortyment jest dokładnie testowany, przed wdrożeniem do sprzedaży, co potwierdzają liczne certyfikaty jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj