Najpopularniejsze akcesoria motocyklowe, które warto posiadać

0

Akcesoria, to nie części do motocykla i trudno jednoznacznie stwierdzić w jakim miejscu je transportować. Są jednak rzeczy, które na stałe wpisały się w kulturę motocyklową i stosowane są już przez wielu kierowców. Opowiemy o nich dzisiaj i przedyskutujemy to czy faktycznie są potrzebne.

Łańcuch zabezpieczający przed kradzieżą do motocykla – gadżet dla wszystkich

Temat kradzieży motocykli, to temat trudny dla właścicieli, którzy musieli coś takiego przeżyć. Niektórzy z nich nie są w stanie garażować na codzień swoich maszyn przez mieszkanie w bloku, który posiada otwarty parking. Możemy jednak uchronić się przed złodziejami dzięki łancuchom zabezpieczającym. Nie jest to wygodne akcesorium w transporcie, ponieważ porządne zabezpieczenie tego typu musi ważyć z powodu materiału, którym jest metal, ale cel takiego działania jest najważniejszy. Producenci oferują komplety takich łańcuchów w różnych rozwiązaniach. Kradzież jest czymś co może nas nie ominąć podczas życia, więc warto zabezpieczyć swoją własność właśnie takim akcesorium. Sprawdźcie akcesoria w sklep ABC Motoru pod adresem https://sklep.abcmotoru.com.pl/odziez-akcesoria

Interkom do motocykla – must have nie dla samotników.

Ile kierowców tyle pomysłów na podróże i wszystko co z nimi związane. Niektórzy stawiają na skupienie podczas jazdy i nie lubią być rozpraszani. To nie znaczy, że komunikacja podczas jazdy jest zabroniona. Faktem jest, że jazda na motocyklu powinna odbywać się w sposób bezpieczny i nie narażający osób postronnych. Interkom to urządzenie do porozumiewania się między kierowcami albo prowadzącym a pasażerem. Montuje się go do kasku i po prostej regulacji jesteśmy w stanie porozumiewać się podczas jazdy nie martwiąc się o okablowanie, które może przeszkadzać przy podłączeniu słuchawek do telefonu. Rynek oferuje już bardzo dużo rozwiązań urządzeń typu interkom. Warto przejrzeć testy na internecie odnośnie różnych marek, aby być zadowolonym z jakości rozmowy. To rozwiązanie potrafi umilić przejażdże z przyjaciółmi, którzy podzielają nasza moto pasję, ale też szansę na zakomunikowanie ze strony pasażera jakiejś informacji. Interkom do motocykla nie wymaga naszej ingerencji w celu komunikacji, więc nasze ręce nie będą potrzebowały odrywać się od kierownicy.

Uchwyt na telefon do motocyklu – klasyk, który trzeba posiadać

Podróże na motocyklu mogą odbywać się wszędzie. Przejażdżka po miejscu, które dobrze znamy, to również forma relaksu. Jednak gdy wybieramy się w dłuższą podróż wiele rzeczy może nas zaskoczyć. Dzięki mapom Google jesteśmy w stanie już zaplanować i ewentualnie zmienić drogę, która może być w danym momencie remontowana lub zakorkowana. Nie jesteśmy jednak w stanie operować telefonem kiedy na dłoniach mamy np. rękawice ochronne. Uchwyt na telefon do motocykla, to już dobrze znane rozwiązanie i jeżeli ktoś planuje w przyszłości przejażdki w tereny, których jeszce nie eksplorował na dwóch kółkach, to powinien on mieć właśnie taki gadżet. Nie wykluczamy tego, że znajdą się osoby lubiące przygodę i od czasu do czasu potrzebują zgubić się w jakimś miejscu. Zawsze to więcej czasu spędzone na swojej maszynie.

Pokrowiec na motocykl – kiedy nie chcemy aby nasza maszyna zmokła albo zakurzyła

Warto utrzymywać swoją maszynę w dobrej kondycji mechanicznej, ale również wizualnej. Jeżeli zostawiamy ją na zewnątrz pod gołym niebiem, to warto mieć pokrowiec na motocykl. Zdarzy się, że z wiatrem leci kurz z różnych terenów. Pokrowiec jest w stanie ochronić motocykl przed takimi sytuacjami. W sezonie motocyklowym nie trudno o deszcz. Faktycznie pokrowiec nie uchroni Twojej maszyny przed ulewą, która i tak nałoży na niego wilgoć. Jednak gdy mamy świadomość o możliwych opadach w dany dzień, to warto zasłonić motocykl pokrowcem, aby jego zewnętrzne elementy pozostały suche. Czasami nie jesteśmy świadomi ubytków w izolacji niektórych elementów elektrycznych w naszym motocyklu. Widuje się maszyny, które stoją na deszczu, ale nie znaczy to, że nie może wpłynąć negatywnie na jego części.

Wybraliśmy w tym zestawieniu gadżety, które przydadzą się każdemu kierowcy w różnych sytuacjach. Mogą wydawać się banałem dla osób, które mają już wyjeżdżone setki godzin i kilometrów, ale może przekonają kogoś do zakupu nad którym myślał od dawna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj