Na czym polega rozwój duchowy jednostki?

0

Nie ma jednego sposobu dla wszystkich. Każdy z nas jest wyjątkowy. Każdy z nas ma inny sposób podążania ścieżką i osiągania celów. Każdy z nas ma inne przeznaczenie. Niektórzy zostali obdarzeni przez wszechświat życiem, aby mieć szczęśliwą rodzinę, a inni, aby być samotnikami, którzy szukają prawdy na tym świecie. Ale pomimo tej „różnicy” wszyscy będą pełnić WOLĘ Stwórcy! Dla niego wszyscy jesteśmy równi i ma tylko jeden miernik – nasz rozwój duchowy.

Co należy rozumieć przez rozwój duchowy jednostki?

Duch nie jest czymś abstrakcyjnym. Nie jest to kolejny artystyczny obrazek wskazujący na poziom rozwoju człowieka. Duch jest nieśmiertelną cząstką boskiego ognia, umieszczoną w każdym człowieku przez Stwórcę. Duch jest najwyższą zdolnością duszy ludzkiej, dzięki której człowiek poznaje Boga. Duch ludzki mieści w sobie łaskę Bożą i jest jej przewodnikiem dla wszystkich władz duszy.

„W każdym człowieku jest duch, najwyższy aspekt życia ludzkiego, siła, która go pociąga od tego, co widzialne, do tego, co niewidzialne, od tego, co doczesne, do tego, co wieczne, od stworzenia do Stwórcy. Można tę siłę w różnym stopniu osłabić, można błędnie interpretować jej wymagania, ale nie da się jej całkowicie stłumić czy unicestwić. Jest to integralna część naszego człowieczeństwa”.

Święty Thophean the Hermit

Rozwój duchowy polega na potrzebie wyzwolenia w pełni swojego potencjału twórczego, na przejściu przez ścieżkę „ja”, aby zbliżyć się do Stwórcy! Zajmij się samorozwojem, rób to, co leży ci na sercu, i nie oglądaj się na innych. Każdy porusza się po wektorze, który rozwinął się w ciągu miliona wcieleń. Nauki i praktyki duchowe są bardzo liczne. Obecnie trwa cały „boom”. Wszyscy zaczęli interesować się rozwojem duchowym. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ obecnie nasza Ziemia znajduje się na początku kolejnego etapu swojego rozwoju. I musimy na to odpowiedzieć.

W Internecie można znaleźć wiele szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. Ale moim zdaniem rozwój osobisty bez rozwoju duchowego jest niemożliwy. Są to dwie strony tej samej monety. Wokół nas jest wiele osób, które nauczyły się osiągać różne cele. Ale czy są to ich cele? Jeśli zapytasz, czy dana osoba jest szczęśliwa, najprawdopodobniej usłyszysz odpowiedź negatywną. Z tego powodu ludzie bardziej angażują się w swój rozwój osobisty, a zapominają o rozwoju duchowym. Nauczyliśmy się patrzeć tylko na zewnątrz siebie, a zapomnieliśmy o naszym wewnętrznym świecie, w którym mieszka nasz DUCH.

Musisz nauczyć się rozmawiać ze swoim duchem i stać się bardziej duchową osobą. Warto jednak zaznaczyć, że termin „duchowość” nie oznacza „religijności”. Religia może być jedynie przyczyną walki. Spotkałem kiedyś babcię chrześcijankę, która zaprzeczała innym religiom i wierzyła, że istnieje tylko Jezus. Nie kłóciłem się z nią, tylko grzecznie zakończyłem rozmowę, zdając sobie sprawę, że ta osoba nie jest bynajmniej uduchowiona, lecz po prostu „zombifikowana”. U podstaw duchowości leży miłość. Kiedy tworzysz z miłością, oznacza to, że tworzysz w jedności ze swoim duchem. Wtedy można mówić o osobie duchowej.

Od czego mam zacząć swój rozwój duchowy?

Kiedy rozpocząłem swój rozwój duchowy, szybko poczułem zmiany we wszystkich 7 obszarach mojego życia. Odkryłam swój niesamowity wewnętrzny świat z wieloma talentami. Nauczyłem się szybciej tworzyć dzięki potędze moich myśli. Więcej energii, lepsze relacje z rodzicami i przyjaciółmi. Zaczęły napływać twórcze pomysły i inspiracje. Kupiłem nawet flamastry do szkicowania „spostrzeżeń”, które przychodzą w środku nocy! Zrozumiałam swój cel. Szybko zsynchronizowałem się z moim strumieniem obfitości. Chciałam żyć i tworzyć z miłością, pomagać innym ludziom w osiągnięciu większej harmonii.

Rozwój duchowy jest bardzo ważnym aspektem życia każdego człowieka. Jest to bardzo duża i czasochłonna praca nad sobą dzień po dniu. Rozwój duchowy jest konieczny przez całe życie. Trzeba się tego nauczyć samemu i przekazać to przyszłym pokoleniom. Rozejrzyj się wokół siebie. Gniew, nienawiść, urazy, gorąca głowa, drażliwość, ciągłe narzekanie na siebie nawzajem, wojny, zabijanie się o pieniądze – to wszystko jest wielką falą, która ogarnęła nasze społeczeństwo. Każdy z nas utknął w świecie materialnym i nie może kontynuować swojego rozwoju jako część Całości tego Większego Stworzenia.

Wybierz to, co lubisz. Osobiście ćwiczę jogę. Ta koncepcja samodoskonalenia jest dla mnie bardzo jasna i pasuje do mojego stylu życia. Może jest coś innego, co do Ciebie przemawia. Chcę przez to powiedzieć, że nigdy nie należy przywiązywać się do jednej rzeczy. Oczywiście, jeśli ktoś lubi medytować, to też dobrze. Ale wszystko płynie, wszystko się zmienia. Stwórzcie własne nauki, z którymi będziecie mogli harmonijnie żyć. Będzie on również zmienny, ale najważniejsze jest to, że pomoże ci skutecznie odkryć potencjał twojego Stwórcy i zwiększyć twój rozwój duchowy jako osoby!

Życie jest najlepszą praktyką duchową, jest naszym najlepszym nauczycielem. Z każdym dniem stawaj się bardziej świadomy. Naucz się obserwować wydarzenia w swoim życiu, zrozum znaki, jakie daje wszechświat. Obserwuj przyrodę, ucz się od niej. Zobacz zwykłe rzeczy i zjawiska w nowy sposób. Świat zewnętrzny jest tylko zwierciadłem Twojego świata wewnętrznego. Zacznij bardziej zaglądać w głąb siebie. Zewnętrzna sceneria zacznie się zmieniać pod wpływem zmian w twoim wewnętrznym potencjale.

Porady dla rozwoju duchowego od nepalskich mędrców

 1. Mów powoli i myśl szybko.
 2. Nie oceniaj ludzi na podstawie ich krewnych.
 3. Kiedy mówisz: „Kocham cię”, powiedz prawdę!
 4. Kiedy mówisz: „Przepraszam”, patrz rozmówcy w oczy.
 5. Nigdy nie wyśmiewaj się z marzeń i snów innych ludzi.
 6. Dawaj ludziom więcej, niż oczekują, i rób to z radością.
 7. Zawsze pamiętaj o swoim ulubionym wierszu.
 8. Nie wierz we wszystko, co słyszysz, wydawaj to, co masz, śpij, dopóki się dobrze nie wyśpisz.
 9. Wielka miłość i wielkie osiągnięcia zawsze wymagają wielkiego ryzyka.
 10. Kiedy przegrasz, postaraj się wyciągnąć z tego jakąś naukę, jeśli nie korzyść.
 11. Szanuj siebie, szanuj innych, bierz odpowiedzialność za wszystkie swoje czyny.

     12. Nie pozwól, aby drobna sprzeczka zniszczyła wspaniałą przyjaźń.

 1. Gdy zorientujesz się, że popełniłeś błąd, staraj się nie rozpamiętywać go, ale szybko go naprawić.
 2. Codziennie spędzaj trochę czasu w samotności.
 3. Bądź otwarty na dzielenie się, ale nie pozbywaj się swoich cennych rzeczy.
 4. Czasami milczenie jest najlepszą odpowiedzią.
 5. Przeczytaj więcej książek.
 6. Uwierz w Boga.
 7. W rozmowach z bliskimi odwołuj się do aktualnej sytuacji. Nie wspominaj o przeszłości.
 8. Czytaj między wierszami.
 9. Podziel się swoją wiedzą z dziećmi. Jest to jedyny znany obecnie sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
 10. Bądź łagodny dla ziemi. Nie zaśmiecaj.
 11. Nigdy nie przerywaj, gdy ktoś ci schlebia.
 12. Nie wtrącaj się w cudze sprawy, nie udzielaj pustych rad.
 13. Nie ufaj nikomu, kto całuje cię bez zamykania oczu.
 14. Raz w roku wybierz się w miejsce, w którym jeszcze nie byłeś.
 15. Jeśli zarabiasz dużo pieniędzy, przeznacz część z nich na pomoc innym.
 16. Pamiętaj, że czasem szczęściem jest nie dostać tego, czego się chce.
 17. Słuchajcie swoich lekarzy, ale nauczcie się łamać niektóre z ich zakazów.
 18. Oceniaj swój sukces na podstawie tego, co musiałeś poświęcić, aby go osiągnąć.
 19. Twoje ja jest punktem końcowym twojej podróży.
 20. Traktuj miłość i gotowanie z lekkomyślną nonszalancją – nie kochaj i nie gotuj według cudzych przepisów.

Dowiedz się więcej na stronie https://przewodnikwewnetrzny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj