Home LifeStyle Ile energii elektrycznej zużywa pompa ciepła?

Ile energii elektrycznej zużywa pompa ciepła?

0

Wielu inwestorów rozważa instalację pompy ciepła, aby uzyskać efektywny i wydajny sposób ogrzewania domu. Pompy ciepła to obecnie najbardziej wydajne, wygodne, ekologiczne i tanie systemy grzewcze. Wydajność pompy ciepła zależy od wielkości jednostki i częstotliwości jej użytkowania. Dodatkowo są one łatwe w montażu – nie wymagają inwazyjnej instalacji, nie ma też specjalnego pomieszczenia! Zainteresowanie powietrznymi źródłami ciepła rodzi również pytania o to, ile energii elektrycznej zużywa się na przykład podczas ogrzewania domu za pomocą jednego z tych urządzeń. Jak ilość energii zużywanej przez pompę ciepła wpływa na mój rachunek za prąd?

Jak działa pompa ciepła i jak wpływa na ilość zużywanej energii elektrycznej

Pompa ciepła to urządzenie, które zamienia energię cieplną na energię mechaniczną lub elektryczną. Wykorzystuje tę energię mechaniczną do produkcji gorącej wody lub chłodnego powietrza. Pompy ciepła są zwykle spotykane w domach z centralnym ogrzewaniem. Ilość energii elektrycznej zużywanej przez pompę ciepła zależy od wielkości jednostki i częstotliwości jej użytkowania https://e-energia.pl/ile-pradu-zuzywa-pompa-ciepla/ .

Gdy wentylator pracuje, pobiera zimne powietrze z zewnątrz i wypycha gorące powietrze z domu. Niższa temperatura powietrza zewnętrznego powoduje zmianę ciśnienia w miejscu, w którym wentylator styka się z wewnętrzną ścianą domu. Ta różnica ciśnień powoduje, że gorąca woda jest wtłaczana do rur w Twoim domu. Rury te są podłączone do systemu grzewczego, który wykorzystuje tę gorącą wodę do wytwarzania pary i wytwarzania ciepła dla Twojego domu.

Istnieje wiele czynników wpływających na ilość energii zużywanej przez pompę ciepła. Możesz jednak wykorzystać te informacje, aby dowiedzieć się, ile zużywa Twoja pompa ciepła i jakie czynniki mogą na to wpływać.

Są trzy rzeczy, które musisz wiedzieć, aby obliczyć zużycie energii przez pompę ciepła w Twoim domu.

  • Pierwsza to BTU na godzinę, mierzona w brytyjskich jednostkach cieplnych na godzinę.
  • Drugi to wydajność chłodnicza, mierzona w brytyjskich jednostkach termicznych na godzinę na stopień Fahrenheita różnicy między temperaturą zewnętrzną i wewnętrzną.
  • Wreszcie, temperatura zewnętrzna w miesiącach zimowych oraz liczba godzin pracy każdego dnia przez pompę ciepła.

Aby obliczyć te trzy wartości dla pompy ciepła w Twoim domu, musisz samodzielnie przeprowadzić pewne badania lub zlecić profesjonalne obliczenia https://e-energia.pl

Czy pompa ciepła obniża koszty energii?

Istnieje wiele różnych sposobów oszczędzania energii w domu. Jedną z tych rzeczy jest zainstalowanie pompy ciepła. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, ile energii elektrycznej może zużyć Twoja pompa ciepła, jest wykonanie kilku obliczeń. Musisz wiedzieć, ile wytwarza ciepła, jego wydajność i wielkość urządzenia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mogą zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, przechodząc ze starego systemu grzewczego, takiego jak gaz lub olej, na nowszy, taki jak pompa ciepła.

Zużycie prądu przez pompę ciepła można obliczyć, dzieląc zapotrzebowanie na ciepło przez jej . Moc elektryczną, którą pompa ciepła zużywa do utrzymania ciepłej wody i przygotowania jej do ogrzewania domu, można zatem zapisać w następujący sposób:

zużycie prądu przez pompę ciepła = zapotrzebowanie na ciepło / średnia roczna wydajność

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version