Kiedy sięgnąć po tonik do twarzy?

0

Niektóre osoby używają zdecydowanie mniej kosmetyków, niż powinny. Choć ich skóra świetnie broni się sama, warto czasami sięgnąć po tonik do twarzy bez alkoholu, a także inne kosmetyki, takie jak peeling czy maska, które pomogą jej korzystniej wyglądać i być lepiej chronioną. Kiedy przyda się tonik do twarzy i dlaczego nie warto go pomijać?

Co robi tonik do twarzy bez alkoholu?

Tonik do twarzy bez alkoholu często utożsamiany jest  z kosmetykiem do demakijażu twarzy. To ogromny błąd, ponieważ nie zawiera on substancji rozpuszczających makijaż. To, że czasami przemywając tonikiem twarz, można zetrzeć resztki pudru, nie oznacza, że będą one usunięte właściwie. Więc po co stosować tonik? Jest to płyn zawierający ekstrakty ziołowe, roślinne, składniki nawilżające oraz witaminy. Jego głównym zadaniem jest tonizowanie, czyli łagodzenie twarzy, a w szczególności przywracanie jej odpowiedniego, neutralnego pH. Tonik odświeża i w piękny sposób wykańcza proces oczyszczania twarzy, pozostawiając ją doskonale przygotowaną na nałożenie kremu odżywczego na noc lub kremu na dzień.

Kiedy należy go stosować?

Niektórzy, zmywając twarz płynem micelarnym, całkowicie pomijają dwa późniejsze etapy, czyli oczyszczanie żelem i tonizowaniem. Jest to spory błąd, ponieważ sam demakijaż nie jest w stanie usunąć wszystkiego – zrobi to żel, wymiatając z porów skóry również pozostałości kosmetyku do demakijażu. Z kolei żel oczyszczający może lekko naruszyć pH skóry i tym samym sprawić, że po długim czasie takiego traktowania skóra nie będzie już odznaczała się tak dobrym wyglądem. Należy jej przywrócić odpowiednią równowagę mikrobiologiczną, aby stanowiła ona solidną barierę ochronną przed wnikaniem różnych drobnoustrojów. Do tego zadania służy właśnie tonik do twarzy bez alkoholu.Stosuje się go zawsze po oczyszczeniu twarzy żelem i tuż przed nałożeniem odżywczego kremu na noc lub nawilżającego kremu na dzień. Najlepiej sięgać po tonik dwa razy dziennie – rano przed makijażem i wieczorem po oczyszczeniu. Sam proces używania toniku jest bardzo prosty i nie nastręcza dużych problemów. Wystarczy nasączyć lekko wacik kosmetyczny porcją toniku i przetrzeć nim twarz – bez wcierania czy wmasowywania. Po kilkunastu sekundach tonik wchłonie się – nie należy go wycierać. Krem wklepany na lekko wilgotną twarz daje jeszcze lepszy efekt zatrzymania wody w strukturze skóry! Regularne stosowanie toniku i przestrzeganie procedur oraz kolejności wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych rano i wieczorem zapewni właściwe, wyraźne efekty!

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.