Kurs Sepowski – czy to to samo co kurs elektryka?

0

Czy kurs sepowski to, to samo co kurs elektryka? Tak, a w tym artykule opiszemy Ci czym taki kurs jest i jakie możliwość Ci on daje. Sprawdź, jeśli chcesz zostać legalnym i wykwalifikowanym elektrykiem w Polsce i innych państwach Unii Europejskiej.

Co to jest kurs elektryka?

Kurs taki pozwala na przystąpienie do egzaminu państwowego, po którym otrzymuje się certyfikat zezwalający na prace przy urządzeniach, sieciach i instalacjach elektroenergetycznych. Kursant, który zapisał się na taki kurs uczy się zagadnień dotyczących miedzy innymi:

  • obsługi,
  • montażu,
  • konserwacji,
  • remontu,
  • pomiarów i kontroli.

Po kursie osoba zainteresowana otrzymuje kwalifikacje, które uprawniają do eksploatacji oraz dozoru urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych przetwarzających, wytwarzających, przesyłających oraz zużywających energię elektryczną. 

Kurs SEP jest obowiązkowy! Bez niego nie można przystąpić do egzaminu państwowego przed komisją kwalifikacyjną.

Kurs elektryka – kto może wziąć udział w nauce?

Do zapisania się na taki kurs należy spełniać dwa następujące kryteria, czyli ukończenie 18 roku życia oraz posiadanie minimum podstawowego wykształcenia. 

Kurs to idealna opcja dla osób zaczynających swoje dorosłe życie, które nigdy nie miały odczynienia z instalacjami elektrycznymi. Dlaczego? Ponieważ wiedza przekazywana nie tylko przygotuje do zdania egzaminu państwowego, ale również nauczy wszystkiego co potrzebne, aby pracować przy prądzie.

Dlaczego warto zostać wykwalifikowanym elektrykiem?

Polski rynek stale potrzebuje wyszkolonych i wykwalifikowanych elektryków, dlatego takie osoby nie będą miały problemu ze znalezieniem bardzo dobrze płatnej pracy. Oprócz tego z uprawnieniami elektrycznymi można założyć swoją własną firmę.

Gdzie i jak zapisać się na kurs elektryka czyli kurs sepowski?

Najlepszym rozwiązaniem na zdobycie uprawnień SEP jest skorzystanie z kursu, który odbywa się w formie zdalnej. Nie trzeba wychodzić z domu i tracić czasu na dojazdy. Taka forma nauki pozwala uczyć się w swoim tempie bez jakiejkolwiek presji. Kurs elektryka online to zdobycie certyfikatu Urzędu Regulacji Energetyki tylko w kilka dni! Po odbyciu kursu kursant może zapisać się na egzamin online, który jest przeprowadzany przez akredytowaną komisje kwalifikacyjna. Po zaliczeniu egzaminu osoba otrzymuje certyfikat w formie książeczce, który potwierdza zdobycie kwalifikacji elektrycznych. Uprawnienia elektryczne ważne są 5 lat, więc po tym czasie należy przystąpić ponownie do kursu oraz egzaminu.

Więcej przeczytasz o tym także na portalu Porady.org.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj