Pożyczka konsolidacyjna – co to, jak działa i kiedy warto się na nią zdecydować?

0

Żyjemy w czasach napędzanych przez konsumpcyjny styl życia. Chcemy mieć więcej, jeździć nowszymi samochodami, używać coraz lepszych telefonów. Niejednokrotnie wpadamy przez to w spiralę zadłużenia. Kredyty, raty i karty kredytowe – w końcu przychodzi czas spłaty. Tu z pomocą przychodzi pożyczka konsolidacyjna. Co to i kiedy warto się na nią zdecydować?

Pożyczka konsolidacyjna – co to?

Pan Nowak kupuje nowy telefon na raty 0% – uważa, że to dobry interes, ostatecznie płaci tylko samą cenę telefonu. Jednocześnie od pół roku spłaca już kredyt na kilka tysięcy złotych, który zaciągnął pół roku temu na nowy telewizor. Dawno już zapomniał też o wakacjach, na które pojechał za pieniądze pożyczone dwa lata temu, a które spłaca do tej pory. Teraz płaci trzy różne raty o różnym oprocentowaniu, w różnych dniach miesiąca. Ma wrażenie, że to go zaczyna przerastać. Kto z nas nie był w takiej sytuacji lub znalazł się niebezpiecznie blisko? Trudno odmówić sobie przyjemności, jednak kiedyś trzeba za nie zapłacić. Liczne raty kredytów w różnych bankach to jednak nie jest dobry interes. W każdym z banków płacimy osobne oprocentowanie na różnym poziomie, prawdopodobnie też ponosimy też dodatkowe koszty kilku kredytów. Tu właśnie sprawdza się pożyczka konsolidacyjna. Co to? To również kredyt, który ma jednak za zadanie spłacić wszystkie nasze pozostałe zobowiązania i zbić je w jedną, niższą i korzystniejszą ratę. Co więcej, bardzo często takie oferty wiążą się również z dodatkową gotówką na bieżące potrzeby.

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną?

Istnieje kilka podstawowych zalet tego rozwiązania, a najważniejszą jest ulga, jaką czujemy w momencie gdy kilka wysokich rat zamieniamy na jedną, mniejszą. Poza tym spłacamy kilka starych zobowiązań przed czasem, a to oznacza, że bank musi oddać nam proporcjonalną kwotę z odsetek i ubezpieczenia kredytu. Dzięki temu ostatecznie oszczędzamy, a do naszej kieszeni wędruje dodatkowa gotówka. Osoby, które zastanawiają się nad pożyczką konsolidacyjną  na pewno, będą zachwycone oszczędnościami, jakie pozwala poczynić ten krok. Rocznie są to setki lub nawet tysiące złotych, w zależności od kwoty, jaką musimy oddać. Dodatkową zaletą jest też atrakcyjne oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego.

Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną?

To zdecydowanie dobre rozwiązanie, gdy obecne raty zaczynają ciążyć i sprawiają, że domowy budżet przestaje się zgadzać. W jakich sytuacjach warto zastanowić się nad pożyczką konsolidacyjną?

  • Gdy obecne raty kredytów przytłaczają.
  • Gdy pojawiają się problemy z terminowym spłacaniem zobowiązań.
  • Gdy dana osoba chce uniknąć spirali zadłużenia i przejąć kontrolę nad swoimi wydatkami.
  • To rozwiązanie dedykowane także osobom, które uwikłały się w tzw. chwilówki.

Pożyczkę konsolidacyjną warto rozważyć także w momencie, gdy potrzebna jest dodatkowa gotówka, a my już mamy inne zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj