Pielęgnacja cery na noc. Jaki krem na noc wybrać?

0

Prawidłowy dobór kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała jest podstawą, gdy chcemy o siebie zadbać. Główną zasadą, aby uzyskać efekt promiennej, świeżej i młodej przez długi czas cery, jest systematyczne powtarzanie rytuałów pielęgnacyjnych z użyciem wysokiej jakości kosmetyków. Zauważ, że to właśnie noc jest czasem, kiedy najlepiej się regenerujemy! Nie tylko zdejmuje z nas zmęczenie, ale i usuwa wszelkie troski! Zobacz, jak działają składniki odżywcze w kremach przeznaczonych do stosowania na noc!

Skóra pracuje nocą!

Gdy ty odpoczywasz, twój mózg usypia całe ciało, nakłaniając wszystkie organy do spowolnienia swojej pracy, celem skuteczniejszej regeneracji. Wszystkie, oprócz twojej skóry – to największy organ całego ciała, który właśnie nocą pracuje najintensywniej! Już pod wieczór wiązania skóry rozluźniają się, przez co jest ona bardziej podatna na wchłanianie składników odżywczych. To dlatego zaleca się, aby pielęgnacja na noc rozpoczynała się tuż przed udaniem się do łóżka. Nocą skóra zaopatrzona dobrze w krem na noc jest w stanie wchłonąć wszelkie składniki odżywcze, a to za sprawą różnych procesów, które w niej zachodzą. Najpierw wiązania skóry stają się luźniejsze i zachęcają do nałożenia porcji kremu. Później przychodzi faza detoksykacji – skóra intensywnie oczyszcza się z nagromadzonych toksyn. Nad ranem staje się najbardziej ukrwiona – krążenie jest wtedy najsilniejsze, a skóra ma najwyższą temperaturę. W efekcie skóra uelastycznia się, a krem na noc jej w tym pomaga!

            Jak dbać o skórę przed spaniem i jaki krem wybrać?

Warto wdrożyć do swojej codzienności kilka rytuałów pielęgnacyjnych i powtarzać je każdego wieczora przed spaniem. Podstawą jest oczywiście demakijaż, następnie użycie żelu, dogłębnie oczyszczającego pory skóry, oraz tonizacja z użyciem bezalkoholowego toniku, dla przywrócenia jej równowagi. Tak oczyszczona skóra może przyjąć porcję dobrego kremu na noc. Jaki najlepiej wybrać, by uzyskać efekt promiennej, wypoczętej cery po przebudzeniu? Oczywiście jest to zależne od typu cery oraz jej indywidualnych potrzeb. Cera sucha będzie potrzebowała w tym czasie intensywniejszego niż zwykle nawilżenia, ale przydadzą jej się również olejki ochronne, zapobiegające wysuszeniu skóry. Cera szara, pozbawiona blasku, z pierwszymi zmarszczkami będzie potrzebowała nie tylko nawilżenia, ale także zastrzyku witamin i antyoksydantów, które spowolnią procesy starzenia skóry i zapobiegną powstawaniu zmarszczek. Cera dojrzała potrzebuje już intensywnego liftingu z użyciem wysokiej jakości substancji odżywczych zawartych w największym stężeniu w kremach na noc. Z kolei cera tłusta będzie potrzebowała lekkiego kremu, który nie zatka jej porów, ale za to zadziała seboregulująco i sprawi, że po przebudzeniu skóra będzie wydzielała mniej sebum, a wszelkie wypryski będą wyraźnie zmniejszone.

            Stosuj kremy regularnie!

            Każda skóra potrzebuje odpowiedniej nocnej pielęgnacji, również ta młoda i bezproblemowa! Jeśli nie odnotowujesz większych problemów z cerą, jej pielęgnacja na noc powinna bazować głównie na działaniu profilaktycznym, a więc odżywiać skórę witaminami, minerałami i antyoksydantami oraz zapewniać jej lekkie nawilżenie. Stosując kosmetyki wysokiej jakości, będziesz mogła czerpać z tych codziennych domowych rytuałów same korzyści! Twoja skóra będzie każdego dnia promienna, doskonale chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, a ty będziesz czuła się świeżo od samego przebudzenia! Takie drobne nawyki pielęgnacyjne są w stanie utrzymać cerę realnie młodą i gładką przez długie lata!

Materiał zewnętrzny. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub usług, zalecamy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.